Najpierw Ewangelia, później polityka

Polityka nie jest ważniejsza od Ewangelii podkreślił wczoraj bp Edward Janiak podczas comiesięcznych modlitw w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych, jakie zanoszone są w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Biskup kaliski ubolewał, że „w dzisiejszych czasach wartością jest kompromis, a nie każde życie”. Podkreślał, że „w kwestii życia dla chrześcijanina nie ma kompromisu”. - Chrześcijanin zawsze powinien być wierny Bogu, który jest Panem każdego życia. Nie jest tak, że polityka jest ważniejsza od Ewangelii. Wierność Bogu domaga się czasem męczeństwa – mówił bp Janiak.

Stwierdził, że obowiązkiem państwa jest stworzenie odpowiednich warunków każdej rodzinie. - Możemy wymagać od państwa, od jego władz, by stanowiło takie prawo, które pomogłoby chronić każde życie, i wspierałoby tych, którzy chcą się nim zaopiekować – zaznaczył biskup kaliski.

W jego ocenie, „polskie państwo nie troszczy się o życie”. - Jak można mówić dobrze o państwie, które nie troszczy się o najmniejszych, o najbardziej bezbronnych, które leczeniem nazywa zabijanie dla osiągnięcia celów przy pomocy sztucznych metod, podczas gdy o prawdziwym leczeniu niepłodności, jakim jest naprotechnologia właściwie nie mówi? Tyle jest głosów o braku środków dla dzieci chorych, upośledzonych, dla noworodków, a jednocześnie rozdaje się duże pieniądze, by innych uszczęśliwiać. Nie można budować szczęścia na czyimś nieszczęściu – wołał bp Janiak.

Poinformował, że w Kaliszu powstał ośrodek leczenia niepłodności metodą naprotechnologii. - Podejmujmy to dzieło wierni nauczaniu Jana Pawła II, który w Kaliszu powiedział, że cywilizacja, która odrzuca bezbronnych zasługuje na miano barbarzyńskiej – zaznaczył biskup.

Zachęcał katolików do obrony życia. „Wierni naszemu rodakowi, a przede wszystkim Chrystusowi, mimo słabości, niewierności wielu synów i córek Kościoła, musimy głosić Ewangelię życia, także z miłości do ojczyzny” – powiedział biskup kaliski.

Na zakończenie Mszy św. biskupi, kapłani i wierni zebrani w kaliskim sanktuarium zawierzyli św. Józefowi rodziny i dzieci nienarodzone.

Tym razem nabożeństwo organizowane w pierwsze czwartki miesiąca przypadło w uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego zorganizowano je pod hasłem „Wraz ze wszystkimi świętymi modlimy się w obronie życia i za rodziny”.

Mszy św. przewodniczył bp Edward Janiak. Wraz z nim modlili się biskupi seniorzy: bp Stanisław Napierała i bp Teofil Wilski, a także o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i kapłani.

Specjalnym gościem spotkania był Jan Ledóchowski z Wiednia, krewny św. Urszuli Ledóchowskiej, który dał krótkie świadectwo. Zaznaczył, że święta miała wielką miłość do Boga i narodu polskiego. Wspomniał też kard. Mieczysława Ledóchowskiego więzionego w czasach Bismarcka w pobliskim Ostrowie Wielkopolskim. Swoje wystąpienie zakończył słowami św. Urszuli, która powiedziała, że przyszłość narodu nie jest w rękach polityków, tylko w rękach matek i rodzin.

«« | « | 1 | » | »»
 • karolina
  02.11.2012 16:11
  Ja przy okazji polityki i wiary pragnę polecić mądry i wspaniały film na You Tube - Kolumbia świadectwo dla świata - cały film,gdzie przywódcy państwa, wojska, policji na czele z prezydentem Państwa, mówią z taką miłością i oddaniem o Bogu i o wierze swojej osobistej i całego narodu.To właśnie jest dopiero Piękno połączone z Prawdą !!! bardzo ..polecam!!!
 • JOLA1501
  02.11.2012 16:23
  To dopiero początek nowej Telewizji Trwam i Radia Maryja.
  Nowa Euangelion - Dobra Nowina
  "Idąc na cały świat, głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu" (Mk. 16,15).
 • Beata
  02.11.2012 20:13
  Najpierw Ewangelia, póżniej też Ewangelia
 • Stanisław_Miłosz
  03.11.2012 03:23
  Kolumbia, Karolino? Świetny pomysł. Dla michniko- i palikoidów bilet w jedną stronę - ale bez portfeli, bez portfeli, mogli w Polsce Agorę za agorę (czyli grosik) założyć, to niech powtórzą ten numer w Kolumbii - i niech tam niosą kaganek oświaty: równość, tolerancję, prawo do macicy, neutralne państwo i te wszystkie swoje p(omys)ły.
  Wysyłali o. Rydzyka do Burkina Faso? To i my możemy wysłać ich tam gdzie są bardziej potrzebni. Tu misję wypełnili! Z naddatkiem wypełnili.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9