Z wyniesioną z domu otwartością na ludzi ks. Jerzy przyciągał ludzi jak magnes. Wspomnieniami o stryju podzielił się Marek Popiełuszko.
O nieznanych do tej pory wypowiedziach ks. Jerzego Popiełuszki mówi autor opracowania „Zawsze głosiłem prawdę. Nauczanie społeczne w wypowiedziach księdza Jerzego Popiełuszki” Paweł Kęska.
Mija 40 lat od pierwszej Mszy św. w Hucie Warszawa, odprawionej przez ks. Jerzego Popiełuszkę. To od tego momentu zaczęła się jego wielka przygoda ze światem pracy i przyjaźń z hutnikami.
35 lat temu zginął ks. Jerzy Popiełuszko. Przeszkadzał złu. Od tamtej pory przeszkadza znacznie bardziej.
"Tu, na tej Mszy świętej, serca zamknięte bólem otwierają się do tych, którzy ten ból wywołali, bo tak każe Chrystus w Ewangelii." Fragment książki Mileny Kindziuk "Cuda księdza Jerzego" publikujemy za zgodą wydawnictwa Znak.
- W czynieniu dobra był zaskakujący - komentował jego zachowanie ksiądz proboszcz Bogucki. Fragment książki Mileny Kindziuk "Cuda księdza Jerzego" publikujemy za zgodą wydawnictwa Znak.
Tak zaczęła się jego przygoda ze światem pracy. Zupełnie niespodziewanie, po studentach i medykach, wszedł w świat robotników. Fragment książki Mileny Kindziuk "Cuda księdza Jerzego" publikujemy za zgodą wydawnictwa Znak.
- Ksiądz Jerzy jest mi bliski. W domu mam jego relikwie. Wzywając jego wstawiennictwa, ufam, że tak jak byliśmy blisko jako kapłani na ziemi, tak teraz on, już jako błogosławiony, pamięta o łowickim biskupie – mówi bp Andrzej F. Dziuba.
„Sprawiedliwość musi iść w parze z miłością, bo bez miłości nie można być w pełni sprawiedliwym. Gdzie jest brak miłości, do brata, tam na jej miejsce wchodzi nienawiść i przemoc”.
Jakie przesłanie głosiłby dziś ks. Jerzy Popiełuszko, gdyby nadal był wśród nas? Po której stronie naszych narodowych sporów odnalazłby swe miejsce?