Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Przebieg I Synodu Katowickiego w telegraficznym skrócie.
więcej »
Fragment listu pasterskiego bpa Herberta Bednorza z 13 września 1972.
Zdjęcia pochodzą z książki "Wiara, modlitwa i życie w Kościele katowickim".
czyli co i kiedy miało miejsce w czasie obrad I Synodu Katowickiego.
Liturgia jest szczytem, do którego zmierza działalność Kościoła, a jednocześnie źródłem,z którego wypływa cała jego moc.
Mając na uwadze odnowienie życia religijnego w Diecezji, Synod uświadamia, że podstawowym zagadnieniem jest problem życia z wiary.
Zasadniczą problematyką były zagadnienia małżeństwa i rodziny, a także złączone z nimi problemy osób samotnych, ludzi starych oraz chorych.
Posiedzenia IV Sesji odbyły się w dniach 31 maja i 1 czerwca oraz 7 i 8 czerwca br. Tematyką obejmowała powołania kapłańskie i zakonne.
Praca I Synodu Diecezji Katowickiej zbliża się do końca, a V Sesja Plenarna była przedostatnią.
Ostatnia już, VI Sesja Plenarna I synodu Diecezji Katowickiej, zwołana została na 8 – 9 oraz 15 listopada br.
Prefekt Dykasterii do spraw Popierania Jedności Chrześcijan, podkreślił, że wydarzenie to ma „nie tylko znaczenie historyczne”
„Zwłaszcza w tych dniach i przed Świętami, kiedy jesteśmy szczególnie poruszeni przesłaniem Bożej miłości, godności człowieka i tęsknoty za doskonałym światem, taki akt jest tym bardziej przerażający i okropny” – stwierdził biskup Magdeburga dr Gerhard Feige. Odniósł się do ataku terrorystycznego w tym mieście, w wyniku którego 2 osoby straciły, a kolejnych 68 zostało rannych.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Maria Sołowiej
Na temat Bożego Narodzenia powstało już trochę literatury. Między innymi XIX-wieczna opowieść „Begkristall” („Kryształ górski”) A. Stiftera.
Beata Zajączkowska
W powietrzu czuć oczekiwanie, któremu towarzyszy wyścig z czasem, by przygotować Rzym na przyjęcie milionów pielgrzymów nadziei.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.