Zakładnicy wielkiej polityki

Obawę w związku z nasileniem się agresji wobec chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej wyraził patriarcha moskiewski. Na odbywającej się w Moskwie konferencji, zatytułowanej: „Wolność wyznania: problem dyskryminacji i prześladowania chrześcijan”, patriarcha przestrzegł, że z krajów arabskich wyznawcy Chrystusa w niedługim czasie znikną.

Według patriarchy najbardziej widoczną tendencją w dzisiejszych czasach jest masowy exodus chrześcijan z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Powodem tej wędrówki ludów chrześcijańskich są narastające akty agresji wobec mniejszości wyznającej Chrystusa. Mimo, że Bliski Wschód jest kolebką trzech religii, co daje podstawy do funkcjonowania przedstawicielom każdej z nich na tym terenie, w niedługim czasie należy oczekiwać całkowitego wyparcia chrześcijan z tego regionu. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia uważa, że stali się oni „zakładnikami wielkiej polityki”, a ich sytuacja pogarsza się na skutek zewnętrznej interwencji w sprawy tamtejszych państw. Ich całkowite wygnanie otworzy drogę dla głosicieli ekstremizmu, którzy efektywnie wytworzą obraz nieznanego wroga.

Patriarcha zaapelował o stworzenie mechanizmów obrony chrześcijan, najbardziej prześladowanej wspólnoty wierzących na świecie za pomocą dialogu między przedstawicielami najważniejszych religii światowych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8