Bliski Wschód: bez pokoju nie ma przyszłości

Przyszłość relacji chrześcijańsko-muzłumańskich rozgrywa się teraz na Bliskim Wschodzie – powiedział abp Henri Teissier.

Arcybiskup dodał, że przyszłości tej nie będzie jeżeli nie zagwarantujemy pokoju między narodami. Emerytowany ordynariusz archidiecezji Algieru zwraca uwagę, że prześladowania zacieśniły więzi pomiędzy chrzęścijanami, a innymi wspólnotami, które zdają sobie sprawę, że chrześcijaństwo jest częścią dziedzictwa historycznego ich krajów i uznają ich prawa.

 Chrześcijanie byli na Bliskim Wschodzie siedem wieków przed muzłumanami – mówi abp Teissier – Koptowie są bezpośrednimi potomkami starożytnych Egipcjan. Libański chrześcijanin, jest także libańskim obywatelem.

Odnosząc się do bieżącej sytuacji w Ziemi Świętej hierarcha zaznacza, że Jerozolima jest symbolem pokoju na ziemi, obiecanego zarówno chrześcijanom, jak i żydom, i muzłumanom. Postrzeganie jej jako symbolu międzyreligijnego konfliktu jest sprzeczne z przekazem nadziei oferowanym tym, którzy uważają, że są wierni Bogu. Według emerytowanego arcybiskupa Algieru, wszystkie obecne problemy są bezpośrednim następstwem tego, co wydarzyło się po 1948 r. kiedy zostało utworzone państwo Izrael i trwającego od tamtego czasu wywłaszczania Palestyńczyków.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8