Kołobrzeg: Ewangelizacja na plaży

Już po raz drugi ewangelizatorzy wyruszyli głosić Dobrą Nowinę na plażach i deptakach nadmorskich miejscowości diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W ciągu ośmiodniowej akcji odwiedzą Dźwirzyno, Grzybowo i Kołobrzeg, w którym zatrzymają się najdłużej, bo cztery dni. Akcja potrwa do 26 sierpnia.

Ewangelizatorzy na osiem dni zdają się całkowicie na Opatrzność Bożą i wzorem apostołów dzielą się swoją wiarą z napotykanymi ludźmi. Nie mają umówionych wcześniej noclegów, nie zabierają ze sobą ani jedzenia ani pieniędzy. – Nawet przygotowanie tej akcji dało już nam odczuć, że Bóg się o wszystko zatroszczy. Znaleźli się sponsorzy, którzy wyłożyli tysiące na zrobienie flag czy ulotek, jedno małżeństwo kupiło sprzęt za cztery tysiące – wylicza ks. Radek Siwiński, pomysłodawca i animator akcji nazwanej w diecezji ewangelizacją „na żebraka”.

W ubiegłym roku na plaże wyruszyło szesnaście osób. Teraz jest ich osiemdziesięcioro. Ekipę tworzą ludzie różnych stanów i w różnym wieku. To duchowni, członkowie różnych zgromadzeń, młodzież i starsi, a nawet całe rodziny. Przyjeżdżają z całej Polski, jest także kilka osób z zagranicy. – Są wśród nas różne wspólnoty Kościoła, całe spektrum: jest Odnowa w Duchu Świętym, Oaza, Rycerstwo św. Michała Archanioła i ludzie, którzy mają już doświadczenie zdobyte podczas Ewangelizacji Bieszczadzkiej czy na Przystanku Jezus – wylicza ks. Siwiński.

Ewangelizatorzy wyruszają na nadmorskie deptaki, osiedla i plaże zapraszając napotkanych ludzi na wieczorne spotkanie w kościele. Przemierzając miasteczko wzdłuż i wszerz śpiewają, dają osobiste świadectwa spotkania z Bogiem, wystawiają pantomimy i głoszą orędzie ewangelizacyjne.

Zdaniem ks. Siwińskiego postępująca laicyzacja wymusza sięganie po co raz to nowe środki ewangelizowania. – Dzisiaj procesy antyewangeliczne zaszły tak daleko, że nie ma innego rozwiązania jak wyjść i głosić Jezusa na ulicach, bo katecheza przestaje być wystarczająca – dodaje duszpasterz.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10