Wysokiego szczebla delegacja chrześcijan i muzułmanów przebywa w tych dniach w Nigerii.
Na jej czele stoją sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów pastor Olav Fykse Tveit oraz jordański książę Ghazi bin Muhammad, zwierzchnik islamskiej uczelni Aal Al-Bayt. Wizytują oni przede wszystkim północne regiony Nigerii, które w ostatnich miesiącach stały się areną krwawych działań islamskiego ugrupowania terrorystycznego Boko Haram.
Jak czytamy w oświadczeniu prasowym, wspólna wizyta wysokiej rangi przedstawicieli obu religii ma być przykładem dla nigeryjskich chrześcijan i muzułmanów, aby razem starali się rozwiązywać istniejące w tym kraju problemy. W tym celu postulują oni powołanie stałej grupy, która reagowałaby na kryzysowe sytuacje. Delegacja spotyka się z politykami, zwierzchnikami religijnymi oraz rodzinami ofiar, aby mieć informacje z pierwszej ręki i zobaczyć, w jaki sposób Nigerii mogłyby pomóc instytucje międzynarodowe.
Tymczasem przewodniczący Stowarzyszenia Chrześcijan w Nigerii, pastor Ayo Oritsejafor, przypomina o postępującej w tym kraju cichej zagładzie chrześcijan. Do ich zabójstw na północy kraju dochodzi praktycznie codziennie. Łatwo się to zapomina, bo media już o tym nie informują. Informacje prasowe pojawiają się wyłącznie w przypadku masowych mordów albo wielkich zamachów bombowych. Tymczasem wyznawcy Chrystusa giną pojedynczo w swoich domach, kościołach czy miejscach pracy – alarmuje nigeryjski pastor.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.