Liban przeżywa dramatyczne godziny. Jego mieszkańcy żyją w napięciu, czy konflikt będzie się rozprzestrzeniał, czy też będę mogli nadal żyć w pokoju. Tak sytuację w tym bliskowschodnim kraju opisuje ormiański patriarcha Cylicji, Raphaël Bedros XXI Minassian. Wskazał on, że trwa prawdziwa wojna nerwów, a cały region wstrzymuje oddech patrząc, w którym kierunku rozwinie się sytuacja i czy uda się powstrzymać kolejny krwawy dramat.
Na Świętej Górze Grabarce k. Siemiatycz (Podlaskie) odbywają się w poniedziałek główne obchody prawosławnego święta Przemienienia Pańskiego. To najważniejsza uroczystość w tym cerkiewnym sanktuarium, rokrocznie gromadząca tysiące wiernych. W tym roku połączona jest z obchodami stulecia autokefalii polskiej Cerkwi.
Prezydent Malawi Lazarus McCarthy Chakwera spotkał się dziś z Papieżem Franciszkiem, a następnie z kard. Parolinem i abp. Gallagherem, z którymi rozmawiał o sytuacji w kraju i kwestiach międzynarodowych.
Dyplomacja i dialog mogą prowadzić tylko do pokoju i to sprawiedliwego pokoju – powiedział 18 sierpnia, po zakończeniu swej podróży na Ukrainę arcybiskup Kolonii, kard. Rainer Maria Woelki. Udzielił on wywiadu rozgłośni archidiecezji kolońskiej DOMRADIO.DE .
60 lat po ich męczeństwie do chwały ołtarzy wyniesionych zostało trzech włoskich misjonarzy ksawerianów i kongijski kapłan.
„Jeśli nie szukamy tego, co najważniejsze, to czego szukamy?” – brzmi temat 45. Spotkania na rzecz Przyjaźni między Narodami w Rimini, które jest organizowane przez ruch Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenie). Odpowiadając na to pytanie Papież w specjalnym przesłaniu na Meeting w Rimini wskazuje na miłość i wiarę.
Muzyka kościelna pomaga nam się modlić, pomaga wznieść nasze serce i naszą duszę ku Bogu – podkreślił abp Tadeusz Wojda SAC, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wręczając 18 sierpnia w archikatedrze warszawskiej nagrodę „Srebrna Piszczałka”. Tegorocznym laureatem został Mieczysław Tuleja, krakowski organista i pedagog.