Prezydent Malawi Lazarus McCarthy Chakwera spotkał się dziś z Papieżem Franciszkiem, a następnie z kard. Parolinem i abp. Gallagherem, z którymi rozmawiał o sytuacji w kraju i kwestiach międzynarodowych.
Malawi to mały kraj afrykański o największej gęstości zaludnienia, w którym zdecydowana większość ludności ma średnią wieku około 35 lat. To państwo, które doświadcza rozwoju społeczno-gospodarczego oraz na płaszczyźnie kościelnej.
Prezydent Malawi Lazarus McCarthy Chakwera odbył dzić dwudziestominutową rozmowę z Papieżem Franciszkiem. Następnie spotkał się z kard. Pietro Parolinem, Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej, oraz abp. Paulem Richardem Gallagherem, szefem watykańskiej dyplomacji.
Jak czytamy w nocie Biura Prasowego Watykanu „odnotowano dobre stosunki między Stolicą Apostolską a Malawi” oraz omówiono „niektóre aspekty sytuacji politycznej i społeczno-gospodarczej w kraju, zwłaszcza współpracę z Kościołem katolickim w dziedzinie zdrowia, edukacji i szkolenia zawodowego”. Podczas spotkania miała miejsce również „wymiana poglądów na tematy regionalne i międzynarodowe, zwracając uwagę na znaczenie promowania dialogu i pojednania między narodami”.
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
W ramach kampanii w dniach 18-24 listopada br. zaplanowano ok. 300 wydarzeń.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.