Trwa Jubileusz Katechetów.
Katecheci ze 115 krajów świata goszczą w Rzymie na Jubileuszu Katechetów. W sobotę już od godziny 6 pierwsi zmierzali na Plac Świętego Piotra, gdzie przed południem odbędzie się jubileuszowa audiencja Leona XIV.
Ponad 20 tysięcy osób z całego świata przybyło do Rzymu na Jubileusz Katechetów. Wśród nich jest kilkusetosobowa grupa Polaków.
Już w piątek pielgrzymi przechodzili przez Drzwi Święte Bazyliki Watykańskiej, uczestniczyli także w wieczornym czuwaniu z pro-prefektem Dykasterii ds. Ewangelizacji abp. Rino Fisichellą.
Kulminacja w niedzielę
W sobotę o godzinie 10.00 będą uczestniczyć w audiencji jubileuszowej Papieża Leona XIV na Placu Świętego Piotra. Na tę audiencję zaproszeni są także wszyscy wierni.
W niedzielę kulminacyjny moment Jubileuszu Katechetów – Msza św. na Placu Św. Piotra, podczas której Papież ustanowi 39 nowych katechetów, podkreślając w ten sposób znaczenie powołania katechety.