Choć wiele azjatyckich krajów obnosi się ze swą demokracją, w rzeczywistości sytuacja tam odbiega od demokratycznych standardów – czytamy w dokumencie końcowym kontynentalnej konferencji o zagrożeniach dla pokoju i bezpieczeństwa.
W spotkaniu tym, zorganizowanym w Tajlandii przez Światową Radę Kościołów (ŚRK), uczestniczyli delegaci 20 krajów. Zwrócili oni uwagę na naruszanie praw obywatelskich oraz na dość powszechne dyskryminowanie mniejszości religijnych. Za ważne wyzwanie dla pokoju w tej części świata uznano narastającą konkurencję między dominującymi do niedawna Stanami Zjednoczonymi a rosnącymi w siłę Chinami, a także między Państwem Środka a Indiami. Z niepokojem podkreślano narastającą nietolerancję religijną i coraz większe upolitycznienie religii w krajach azjatyckich.
W tym kontekście chrześcijanie w jeszcze większym stopniu muszą zabiegać o prawa człowieka, praworządność i rozbrojenie – czytamy w dokumencie końcowym kontynentalnej konferencji ŚRK na temat bezpieczeństwa i pokoju w Azji.
Teresa Izabela Morsztyn zmarła młodo. Żyła jednak tak, by podobać się Bogu.
... a tak często w dzisiejszym świecie się o tym zapomina sprowadzając jego sens do brzmienia.
José Manuel Ramos-Horta o owocach wizyty papieża w jego ojczyźnie.
10-letni chłopiec mówi: „Bez względu na to, co się stanie, nie poddawajcie się!”.
Ojciec Święty podczas spotkania z włoskimi położnymi, ginekologami i personelem służby zdrowia.