Eva Jánošíková o obiedzie z papieżem

Atmosfera podczas obiadu z Benedyktem XVI była bardzo przyjacielska - zapewniła w rozmowie z KAI Eva Jánošíková ze Słowacji

Jako reprezentantka kontynentu europejskiego uczestniczyła ona w lunchu papieża z młodymi ludźmi. Wraz z Ojcem Świętym obiad w nuncjaturze apostolskiej w Madrycie zjadło w sumie 12 młodych ludzi.

W rozmowie z KAI 28 letnia wolontariuszka 26-go Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie przyznała, że jest bardzo zaskoczona tym, jak niesamowicie miły był Ojciec Święty i jak aktywnie każdego słuchał. „Zaskoczyło mnie również, że wie o wielu sprawach dziejących się w lokalnych Kościołach” - powiedziała Eva Jánošíková.TŁUMACZENIE:
Myślę, że cała ta atmosfera była bardzo przyjazna, bardzo miła i otwarta. Tak, że było bardzo przyjemnie.”

Opisując spotkanie Benedykta XVI z młodymi ludźmi Słowaczka, która reprezentowała podczas obiadu kontynent europejski, powiedziała, że każdy z uczestników najpierw przedstawił się, opowiedział nieco o swojej posłudze na ŚDM w Madrycie. „Benedykt XVI chętnie słuchał a nawet dopytywał o jakieś szczegóły” - powiedziała KAI.

Jánošíková przyznała, że początkowo wszyscy byli bardzo zdenerwowani.TŁUMACZENIE:
„Nie wiedzieliśmy jak się zachować. Kiedy jako druga podeszłam do Ojca Świętego nie wiedziałam w jakim języku mam mówić. Zaczęłam po hiszpańsku, potem mówiłam trochę po francusku i wreszcie po włosku. Podczas obiadu rozmawialiśmy po hiszpańsku a papież odpowiadał po włosku”

Wolontariuszka wręczyła także Benedyktowi XVI dar w imieniu młodzieży europejskiej. Była to świeca z wizerunkami patronów Europy św. Cyrylem i św. Metodym z jednej strony oraz logo ŚDM w Madrycie z drugiej. Jak zapewniła pozdrowiła również papieża od tysięcy młodych, którzy są członkami portali społecznościowych, i którzy śledzą jego poczynania na Facebooku czy Twitterze.

Na zakończenie młodzież zapytała papieża czego od nich oczekuje. „Ojciec Święty poprosił nas, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa, abyśmy oparli swoje życie o modlitwę” - powiedziała Eva Jánošíková.

Każdy z uczestników obiadu otrzymał od Benedykta XVI perłowy różaniec. Słowacka wolontariuszka zapewniła, że będzie się na nim modlić za papieża, za młodych i za Kościół na całym świecie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5