Madryt: liturgiczna inauguracja służby wolontariuszy ŚDM

Kard. Antonio María Rouco Varela, przewodniczący episkopatu Hiszpanii, odprawił uroczystą Mszę dla wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży. Wzięło w niej udział ok. 2 tys. osób z pięciu kontynentów, w tym Polacy, którzy stanowią najliczniejszą grupę wolontariuszy przybyłych do Madrytu z zagranicy. W prezencie od młodych kardynał otrzymał zieloną koszulkę wolontariusza.

Poranną Mszą w jednym z pawilonów IFEMA w pobliżu lotniska Barajas wolontariusze oficjalnie rozpoczęli swoje posługiwanie na Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie. Należy dodać, że wielu pracuje już od kilku miesięcy bądź tygodni. Kard. Antonio María Rouco Varela podziękował im za przybycie i za poświęcenie swojego czasu. Wskazał, że wolontariusze staną się prawdziwymi aniołami stróżami dla setek tysięcy młodzieży, która przybędzie do stolicy Hiszpanii z całego świata. Kardynał zachęcił do modlitwy o podtrzymanie ducha Światowych Dni Młodzieży oraz za młodych, aby stali się nadzieją świata. Arcybiskup Madrytu ukazał też wspominaną dziś w liturgii św. Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein jako wzór poszukiwania „prawdziwego światła” w życiu. Na zakończenie pocieszył wolontariuszy, że sierpniowe upały nie są takie straszne, jak się wydaje.

Pomimo że Msza była międzynarodowa, to polska grupa doskonale zaznaczyła swoją obecność. Chór złożony z wolontariuszy animował śpiew podczas liturgii, natomiast klerycy z seminariów radomskiego, lubelskiego i łódzkiego służyli podczas Mszy. Kilka słów wypowiedzianych po polsku przez kard. Rouco wzbudziło burzę oklasków wśród Polaków. Warto przypomnieć, że to właśnie Polka ubrana w tradycyjny strój krakowski przywita Papieża chlebem i solą na Puerta de Alcalá.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8