Kościół w Kostaryce rozpoczął obchody 100-lecia powstania miejscowej struktury kościelnej, którą dzisiaj tworzy osiem diecezji. Jubileusz rozpoczął się Mszą w katedrze w Limón.
Jest to region, w którym po raz pierwszy została odprawiona Msza, kiedy Krzysztof Kolumb przybył do wybrzeży Kostaryki 25 września 1502 roku, podczas swojej czwartej i ostatniej podróży. Ewangelizacja Kostaryki rozpoczęła się w XVI wieku. Już 1 grudnia 1521 roku powstała diecezja Darién. Pod jej jurysdykcję podlegało León, dzisiejsza Nikaragua, oraz ówczesna prowincja Castilla de Oro, obecnie Kostaryka. Jednak dopiero 16 lutego 1921 roku papież Benedykt XV, w bulli „Praedecessorum nostrorum”, utworzył kościelną prowincję w Kostaryce.
W ciągu Roku Jubileuszowego przewidziane są różne inicjatywy mające na celu ożywienie wspólnot parafialnych oraz ducha misyjnego zgodnie z nauczaniem Papieża Franciszka. Biskupi szczególnie zachęcają wiernych do adoracji Najświętszego Sakramentu w parafiach. Obchody zakończy Krajowy Kongres Eucharystyczny, który odbędzie w diecezji Alajuela.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.