Trybunał nakazał legalizację in vitro

Międzyamerykański Trybunał Praw Człowieka nakazał Kostaryce legalizację zapłodnienia in vitro. Kraj ten jest jedynym na świecie, który zakazuje stosowania tej metody.

Rząd Kostaryki zamierza podporządkować się orzeczeniu, które głosi szokującą tezę, że nie każdy zarodek czy embrion zasługuje na taką samą ochronę prawną, a ponad nią stoi „prawo kobiet bezpłodnych do posiadania dzieci z pomocą nauki”.

Skoro trybunał uważa, że nie każdy człowiek w fazie zarodkowej czy embrionalnej zasługuje na ochronę, to uzasadnione są obawy, że instytucja ta może w przyszłości nakazać także legalizację aborcji. Jak dotąd, zabijanie dzieci nienarodzonych jest zakazane w siedmiu państwach Ameryki.

Informując o wyroku w sprawie Kostaryki, „Gazeta Wyborcza” dziwi się, że in vitro było zakazane w kraju, który od dawna jest oazą demokracji i praw człowieka na kontynencie, który zaznawał wojskowych zamachów, rewolucji, brutalnych dyktatur, wojen domowych, terroru i masowych mordów. Nas dziwi raczej zdziwienie redaktorów GW. Bardziej uzasadnione są obawy o pokój społeczny w sytuacji, gdy prawo dzieli ludzi na tych, których życie godne jest pełnej ochrony i tych, którzy na nią nie zasługują.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • agnostos
  27.12.2012 21:33
  agnostos
  Trybunałów należy czasami słuchać. Jesteśmy decyzja naszych rodziców albo ich przypadkiem. Tak czy siak oni nas stworzyli w akcie swojego spotkania. Ich determinacja nas powołuje do życia, metoda jest tu tylko narzędziem mniej lub bardziej skutecznym. Kostaryka to jeden wielki ciemnogród opanowany przez handlarzy narkotyków, ale może da się go ucywilizować. To był krok w dobrym kierunku :)
 • gut
  28.12.2012 10:47

  który zaznawał wojskowych zamachów, rewolucji, brutalnych dyktatur, wojen domowych, terroru i masowych mordów. Do tej palety trzeba dodać teraz in vitro kolejna dyktatura.

 • Daniel
  29.12.2012 18:20
  ''nakazał''Nikt nic nie musi.Nikt nie ma prawa zmuszać kogokolwiek ,jakiejkolwiek grupy ludzi,narodu do uznania czegokolwiek, a tym bardziej zła.Jak to powiedział jednemu terroryście jeden mnich (męczennik), gdy ten przyłożył mu spluwę do głowy i powiedział "nie masz wyboru'',on miał odrzec:''ależ owszem,mam''.Każdy ma wybór.Kostaryka ma wybór.Co tam nędzne marne ziemskie sądy.Jest jeden sąd-Boży,sąd sumienia.Te ziemskie sądy o tyle ważne o ile odnoszą sie do Bożego,naturalnego prawa.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6