Razem do nieba

– Jesteśmy na takim etapie, że tyle dostaliśmy od Pana Boga, że jak nie zaczniemy się tym dzielić, to pękniemy – mówią z uśmiechem Grzegorz i Magdalena Radczycowie z Otynia.

Dajcie się zadziwić

Anna i Mariusz Mazurkowie przekonują, ze w Domowym Kościele możemy odkryć, jak głębokim i pięknym darem jest sakrament małżeństwa.

Razem do nieba   Krzysztof Król /Foto Gość Krzysztof Król: W Łagowie zakończyła się sesja o pilotowaniu kręgu. Jakie jest zadanie pary pilotującej?

Anna i Mariusz Mazurkowie: Para pilotująca przygotowuje i wprowadza do wspólnoty DK nowe pary małżeńskie. Odbywa się to poprzez cykliczne comiesięczne spotkania. Ich najważniejszym ogniwem jest ewangelizacja, której owocem winno być przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela indywidualnie przez każdego z małżonków. To odbywa się na wspominanych spotkaniach, ale wskazane jest tez uczestnictwo małżeństw kandydatów w rekolekcjach oazowych I st., rekolekcjach ewangelizacyjnych lub oazie ewangelizacji, aby kandydaci otworzyli swoje serce dla Boga. Dopiero drugim etapem jest przybliżenie małżeństwom duchowości małżeńskiej, metod pracy DK i całego Ruchu. Na koniec z małżeństw, które po przeżyciu ewangelizacji i pilotowania wyraża wole utworzenia nowego kręgu DK, para pilotująca wybiera jedno, które przez najbliższy rok będzie pełniło posługę pary animatorskiej. Para ta jest odpowiedzialna za prace formacyjna kręgu, za jego życie duchowe oraz za przebieg comiesięcznych spotkań.

A jak działa i funkcjonuje taki krąg?

Spotkania kręgu DK odbywają się w domach uczestników, stad też nazwa Domowy Kościół. W jego trakcie małżonkowie dzielą się przed wspólnota m.in. radościami i troskami z życia swojej rodziny, modlą się w intencjach najważniejszych dla kręgu, Ruchu i Kościoła, dzielą sie swoimi wzlotami i upadkami z ostatniego miesiąca na drodze formacji duchowej oraz przerabiają temat formacyjny. Opiekunem duchowym kręgu DK jest zawsze kapłan. Duchowość małżeńska bazuje m.in. na codziennej modlitwie indywidualnej, czytaniu Pisma Świętego, modlitwie małżeńskiej, modlitwie rodzinnej, dialogu małżeńskim. Jednak najważniejszym ogniwem w formacji duchowej małżonków są coroczne rekolekcje formacyjne trzystopniowe 15-dniowe i inne, które – ogólnie mówiąc – uczą, jak być dojrzałym chrześcijaninem i uczniem Chrystusa w praktyce. Przygotowują w głównej mierze do brania w przyszłości odpowiedzialności za wspólnotę Ruchu Światło-Życie w różnych diakoniach oraz za miejscową parafie.

Dlaczego warto przyjść do DK?

Ponieważ tutaj możemy odkryć, jak głębokim i pięknym darem od Boga Ojca jest sakrament małżeństwa. Formacja duchowa DK jest w praktyce świadectwem poszczególnych członków DK wobec siebie o tym, jak Pan Bóg działa w ich życiu, jak je zmienia i odnawia. Owocem tego jest dziękczynienie i zadziwienie, ze po latach kochamy się coraz mocniej i mocniej. Małżonkowie odkrywają, ze ich relacja małżeńska jest żywa i świeża, bo żyje w niej Ktoś trzeci i najważniejszy – Jezus Chrystus. Wokół Niego i dla Niego podejmują z radością i lekkością ten błogosławiony trud życia Ewangelia na co dzień. DK zwraca szczególna uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu miedzy nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11