Wszyscy jesteśmy grzesznikami i często również więźniami

- Wszyscy jesteśmy grzesznikami i często również więźniami - powiedział papież Franciszek w dzisiejszej homilii z okazji obchodów Jubileuszu Więźniów. Jest to kolejna uroczystość związana z trwającym w Kościele Rokiem Miłosierdzia.

Nawiązując do dzisiejszej liturgii słowa, Ojciec Święty szczególnie odniósł się do nadziei jako daru Boga. Przypomniał, że pomimo popełnianego przez nas zła zawsze towarzyszy i współczuje nam sam Bóg. 

„Nie ma takiego miejsca w naszym sercu, do którego nie mogłaby dotrzeć Boża miłość. Tam, gdzie jest człowiek, który popełnił błąd, tam tym jeszcze bardziej obecne jest miłosierdzie Ojca, aby wzbudzić skruchę, przebaczenie, pojednanie.” - mówił w homilii.Papież zwracając się do więźniów podkreślił, że zadaniem Kościoła jest rozbudzenie prawdziwej wolności w człowieku. Należy powierzyć się miłosierdziu Boga i nigdy nie zapominać o możliwości rozpoczęcia wszystkiego na nowo.

„Oczywiście, miniona historia, nawet gdybyśmy chcieli, nie może być pisana na nowo. Ale historia, która zaczyna się dziś i która patrzy w przyszłość, jest jeszcze cała do napisania, dzięki łasce Boga i waszej osobistej odpowiedzialności.” 

Na zakończenie homilii Ojciec Święty przypomniał o niesamowitej mocy wiary, która pomaga przebaczyć winowajcom. Prosił, aby przez wstawiennictwo Maryi więźniowie otrzymali nadzieję na nowe życie. 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10