- Kompania braci oznacza grupę osób skupionych wokół jednego celu, czyli obrony życia. Tytuł jest więc zaproszeniem skierowanym do wszystkich, którzy w przyszłości będą chcieli z nami współpracować przy podobnych projektach - tłumaczy Waldemar Zadorożny, prezes Franciszkańskiego Centrum Kultury "Gdynia".
Franciszkańskie Centrum Kultury "Gdynia" zaprasza na wystawę pro life pt. "Kompania braci w obronie życia i rodziny". Na ekspozycję składają się plansze przedstawiające fotografie nienarodzonych dzieci, zabitych podczas aborcji. Obrazy te zestawione są m.in. ze zdjęciami ofiar wojennych czy martwych zwierząt. Na planszach widać również napisy: "Bolszewicy zaczęli od aborcji", "Chcemy traktować zwierzęta po ludzku, a ludzi traktujemy jak zwierzęta". Plansze te zostały udostępnione FCKG przez Fundację "Pro - Prawo do Życia".
Fotografiom towarzyszą również prezentacja multimedialna oraz ciekawa oprawa muzyczna. - Słowa kończące pokaz to modlitwa za wszystkich gości wystawy. Być może są wśród nich osoby, które w swoim życiu podjęły decyzję o aborcji. Chcemy, by miały świadomość naszego wsparcia, tego, że modlimy się o łaski dla nich - wyjaśnia W. Zadorożny. Wystawa będzie otwarta do 7 września.
Stowarzyszenie myśli już o organizacji kolejnych inicjatyw pro life, m.in. spotkania z lekarzami, w przeszłości aborcjonistami, którzy stali się obrońcami życia. - Zapraszamy wszystkich do współpracy przy naszych kolejnych projektach - zachęca prezes FCKG.
Franciszkańskie Centrum Kultury "Gdynia" powstało w 2006 roku przy klasztorze w Gdyni. Głównym celem stowarzyszenia jest propagowanie wartości chrześcijańskich poprzez działalność artystyczną, m.in. organizację koncertów, pokazów filmów, przedstawień teatralnych. Celem FCKG jest również rewitalizacja dolnego kościoła na nowoczesne miejsce kultury. Wszyscy, którzy chcą zaangażować się w działalność FCKG, proszeni są o kontakt pod numerem: 509 611 795.
Więcej na temat wystawy pro life we Franciszkańskim Centrum Kultury "Gdynia" w 36. numerze "Gościa Niedzielnego".
Nie było ono związane z zastąpieniem wcześniejszych świąt pogańskich, jak często się powtarza.
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Świąteczne oświetlenie, muzyka i choinka zostały po raz kolejny odwołane przez wojnę.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.