Betlejem: Celebracja pierwszej niedzieli Adwentu

Adwent jako radosne oczekiwanie na przyjście Pana, ma szczególny charakter w Betlejem. Tegoroczna pierwsza niedziela adwentu jest obchodzona w tym samym dniu, co uroczystość ku czci św. Katarzyny, dziewicy i męczennicy z Aleksandrii.

Obchody ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej rozpoczęły się w sobotę tradycyjnym ingresem franciszkańskiego kustosza Ziemi Świętej do bazyliki Narodzenia. Na placu żłóbka przed bazyliką o. Pierbattista Pizzaballa został przyjęty przez Verę Baboun – burmistrza Betlejem, przedstawicieli lokalnej wspólnoty parafialnej oraz dostojników Kościołów prawosławnego i ormiańskiego, którzy wspólnie z franciszkanami opiekują się miejscem narodzenia Jezusa Chrystusa. Bracia Mniejsi wprowadzili ojca Kustosza do Bazyliki Narodzenia, a następnie do przyległego do niej kościoła św. Katarzyny. W krótkim powitaniu ojciec kustosz podkreślił potrzebę duchowej gotowości na spotkanie z Jezusem. Jednocześnie podziękował władzom miasta za przygotowania do przyjęcia licznych pielgrzymów, którzy przybędą na tegoroczne święta do Betlejem. 

Znakiem rozpoczynającego się radosnego adwentu jest także Betlejemskie Światło Pokoju. Dzięki inicjatywie austriackiej telewizji oraz przy wsparciu skautów i harcerzy, Betlejemskie Światło Pokoju dotrze do wielu krajów Europy oraz świata, w tym także Polski. W połowie grudnia zostanie przekazane Ojcu Świętemu Franciszkowi.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8