Papież przypomina o delikatności Boga

Pontyfikat papieża Franciszka niezwykle wyraźnie akcentuje kwestię ubóstwa i w wyjątkowy sposób przypomina o delikatności Boga – uważa arcybiskup Filadelfii Charles Chaput.

Hierarcha wziął udział w specjalnej sesji naukowej z okazji Roku Wiary, która odbyła się 1 października w archidiecezjalnym seminarium duchownym.

Zdaniem amerykańskiego hierarchy, ci, którzy mają nadzieję, że papież Franciszek w kwestiach fundamentalnych dla wiary dokona jakiegoś wyłomu w katolickim nauczaniu, są w błędzie. Według metropolity nie mają podstaw do obaw także ci, którzy boją się, że Ojciec Święty odchodzi od zasad wiary Kościoła katolickiego.

„Jednocześnie styl tego pontyfikatu z pewnością odróżniać się będzie od wszystkiego, co zdarzyło w minionym stuleciu” – dodał arcybiskup i wskazał, jak obecny papież ogniskuje uwagę wielu ludzi na całym świecie. „Świat zatrzymał się z powodu papieża Franciszka – choćby tylko na małą chwilę – dlatego, że tak wielu ludzi wyczuwa w nim coś więcej niż on sam jest; nie tylko Bożą prawdę i Bożą sprawiedliwości, ale delikatność Boga” – zaznaczył mówca i podkreślił, że jednym z najważniejszych tematów pontyfikatu Franciszka jest kwestia „Globalnego Południa” i ubogich mieszkańców, którzy zamieszkują kraje na półkuli południowej.

Mówiąc w dalszej części wykładu m.in. o nowej ewangelizacji, abp Chaput ostrzegł, by nie utożsamiać jej z technikami, metodami i programami. „Jej głównymi instrumentami jesteście raczej wy, jestem ja” – dodawał i zapewniał, że świat zmieni się pod warunkiem, że wcześniej dokona się duchowa zmiana w sercach każdego z nas.

«« | « | 1 | » | »»
 • tjz6
  04.10.2013 13:00
  Delikatność Boga. Najbardziej doświadczam jej medytując przed Najświętszym Sakramentem. Właśnie ostatnio tak medytowałam i przyszła mi do głowy taka myśl:" Boże, jesteś jak ta monstrancja - piękny i delikatny". Podobnie jest, gdy wpatruję się w obraz Chrystusa Miłosiernego. On nie wkracza w moje życie, jak to się mówi"z buciorami". On wyciąga do mnie ręce i czeka, aż wpadnę w Jego objęcia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8