Chcę mówić, jak Kościół powinien zdjąć szaty

Papież Franciszek pojedzie do św. Franciszka – tak opisywana jest planowana na 4 października podróż Ojca Świętego do Asyżu.

Kulisy zaproszenia papieża do  Asyżu zdradził biskup tej diecezji Domenico Sorrentino:

- Zaraz po tym, jak (Franciszek) został wybrany na papieża, wysłałem do Niego list w imieniu diecezji, przypominając, że jako biskup Asyżu mieszkam w miejscu, w którym osiem wieków temu św. Franciszek zdjął szaty przed oniemiałym ojcem, by stać się w pełni wolnym dla Boga i braci. Potem spotkałem się z papieżem i przypomniałem mu o tym. Był bardzo poruszony. Pozwoliłem sobie więc powiedzieć, że byłoby wspaniale, gdyby mimo wielu swoich obowiązków przybył do Asyżu, żeby chociaż odmówić: „Ojcze nasz”. Odpowiedział: "Ojcze nasz? Ależ ja chcę mówić o tym, jak Kościół powinien zdjąć szaty i w jakiś sposób powtórzyć gest Franciszka i wartości z nim związane”.

Zdaje się więc, że nie wpadają w przesadę ci, którzy już dziś twierdzą, że wizyta papieża Franciszka w Asyżu będzie wydarzeniem historycznym.

Watykan podał jej program. Wiadomo, że Ojcu Świętemu towarzyszyć będą kardynałowie, których wybrał na swych najbliższych doradców. W programie pielgrzymki znajdzie się m.in. spotkanie z młodymi. Papież odpowie na ich cztery pytania.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11