Godson: Widziałem wskrzeszenie

Podczas dyskusji w programie "Kropka nad i", gdy Monika Olejnik i Joanna Senyszyn zaatakowały o. Johna Bashoborę oskarżając go o oszustwo, poseł John Godson stanął w obronie nie tyle ugandyjskiego księdza, co mocy Pana Boga i powiedział otwarcie: "wierzę w uzdrowienia w imię Jezusa, widziałem wskrzeszenie".

Poseł opisał sytuację, jak osoba martwa – po wypadku samochodowym – leżała trzy dni w kostnicy i on widział jej zmartwychwstanie podczas ewangelickiej modlitwy. - To jest udokumentowane – podkreślał poseł.

- Mam nagrania filmów z Afryki, na których są ludzie, którzy nie widzieli i zostali uzdrowieni. Nie oceniam o. Bashobory, bo go nie znam, ale Pismo Święte jasno opisuje takie przypadki, że w imię Jezusa ludzie są uzdrawiani i wskrzeszani. Nie można być chrześcijaninem i nie wierzyć w słowa Pisma Świętego - mówił Godson.

Uzdrowienia w imię Jezusa atakowała w programie zajadle Joanna Senyszyn, sugerując, że nauka Kościoła mówi, iż nikt nie może uzdrawiać poza Bogiem i jest to dowód na to, że Bashobora jest oszustem. Godson odpowiedział, że uzdrowienia są dokonywane przez Boga, który posługuje się ludźmi.

- Jestem zdumiony, że pani, będąc niewierząca, uważa się za autorytet w dziedzinie wiary i Kościoła - podsumował wystąpienie Senyszyn poseł Godson.

«« | « | 1 | » | »»
 • Wlek
  05.07.2013 14:09
  Zawsze skłaniałem się bardziej ku metodom szkiełka i oka niż "cudowności". Osobiście bardziej wierzę w wykładnię zdarzeń w świecie materialnym ks. prof. Michałowi Hellerowi niż O. J. Bashoborrze i posłowi Godsonowi nawet, jeśli ten ostatni jest "synem bożym", jak to wywodzi ze znaczenia nazwiska jeden z dyskutantów. Byłbym wdzięczny, jeśliby któryś z dyskutantów zarysował pobieżnie, gdzie przebiega granica między Bożą interwencją a działaniem praw fizycznych i biologicznych.
 • operator
  05.07.2013 15:51
  nie tak dawno dziennikarze tvn-u podniecali sie stadionem,meczami,promocją Polski na świecie,robili setki reportaży a to patrz pan muszą teraz tak sie starać obrzydzić wydarzenie na tymże stadionie.Jednak Duch Świety sprawił że własnie to wydarzenie będzie najwiekszym jakie odbyło się na tym obiekcie.Jacy ci wrogowie Jezusa są bezrefleksyjni,zawsze wierzą że wygraja z Bogiem.
 • Zenek
  05.07.2013 16:29
  Panie Godson,
  niech Pan nie robi z siebie durnia. Ten którego wskrzeszono musiał być po prostu nieprzytomny.
 • Lubelak
  05.07.2013 20:57
  Do wszystkich, dla których poseł Godson jest autorytetem w sprawie katolickiej wiary.
  W głosowaniu nad zaostrzeniem przepisów aborcyjnych (rok 2011) Godson głosuje za odrzuceniem ustawy wyjaśniając:
  "Zawsze istnieją i będą istnieć różnice poglądów, szczególnie w tak delikatnych sprawach. Apeluję o szacunek i wyrozumiałość dla odmiennych poglądów".
  Kwestia życia i śmierci innego (tu: upośledzonego) człowieka to dla Pana Godsona sprawa "poglądów". Stop klatka i ten sam poseł mówi: "wierzę w uzdrowienia w imię Jezusa, widziałem wskrzeszenie".
  Wnioski wyciągnijcie sobie sami.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8