Ojciec John Bashobora w Nowej Soli

- Drogie Siostry, Drodzy Bracia, musimy poważnie traktować ten czas przygotowań na powtórne przyjście Jezusa - mówił rekolekcjonista z Ugandy.

„Każdy, kto Mnie miłuje, będzie zachowywał Moją naukę” (J 14,23) - to hasło rekolekcji, które odbyły się od 10 do 12 listopada w Nowej Soli. Poprowadził je o. John Bashobora z Ugandy. – Pamiętaj, że jesteś już tutaj obrazem Boga. Wszędzie, gdzie jesteś ludzie muszą doświadczać nieba – mówił do uczestników rekolekcji o. Bashobora.

To już trzeci wizyta o. Johna w Nowej Soli. – Dlaczego robimy te rekolekcje? Chcielibyśmy, aby nauczył nas jak nawiązać bliższą relację z Jezusem. Aby chwała Boga objawiała się tutaj nowosolskiej ziemi i na naszej diecezjalnej ziemi – wyjaśniają organizatorzy Alina i Marek Sobczakowie.

W rekolekcjach wzięło ponad tysiąc osób z całej Polski, a nawet goście z Niemiec.

O. John Baptist Bashobora jest znanym w świecie rekolekcjonistą, który prowadzi charyzmatyczne spotkania modlitewne. Urodził się 5 grudnia 1946 roku w Ugandzie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1972 roku, po czym został wysłany na studia do Rzymu, gdzie uzyskał doktorat z teologii duchowości oraz magisterium z psychologii. W Rzymie również przyłączył się do wspólnoty odnowy charyzmatycznej.

Jest diecezjalnym koordynatorem Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w archidiecezji Mbarara w Ugandzie oraz członkiem Narodowego Stowarzyszenia Modlitwy Wstawienniczej.

O. Bashobora jest znany w całym kraju jako ewangelizator, a także jako osoba, która troszczy się szczególnie o ubogich, sieroty i chorych.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Hubal
  13.11.2017 21:54
  (Święta Ewangelia wg. Mateusza 24:24) Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i dziwy, żeby — jeśli to możliwe — wprowadzić w błąd nawet wybranych.
  (2 Tesaloniczan 2:9-12) Ale obecność owego czyniciela bezprawia odpowiada działaniu Szatana z wszelkim potężnym dziełem oraz kłamliwymi znakami i proroczymi cudami, 10 i z wszelkim nieprawym zwodzeniem wobec tych, którzy giną, otrzymując zapłatę za to, że nie przyjęli miłości do prawdy, by dostąpić wybawienia. 11 Dlatego też Bóg dopuszcza do oddziaływania na nich błędu, żeby uwierzyli kłamstwu, 12 tak by oni wszyscy zostali osądzeni, ponieważ nie uwierzyli prawdzie, lecz znajdowali upodobanie w nieprawości. (Galatów 1:8) Ale choćbyśmy nawet my albo choćby anioł z nieba oznajmił wam jako dobrą nowinę coś poza tym, co wam oznajmiliśmy jako dobrą nowinę, niech będzie przeklęty.
 • Hubal
  13.11.2017 21:58
  Glosolalia - niezrozumiała mowa, upadki na plecy, wyznawanie Boga w odmiennym stanie świadomości religijnej za pieniądze nie została nam objawiona z Boga, przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. Wykorzystywanie chorób ludzkich, ludzkiej naiwności jest biblijnym faryzejstwem i celnictwem. Celnicy żerowali na krzywdzie i naiwności ludzkiej ! Bójcie się Boga !!!
 • bbff
  15.11.2017 18:53
  Co wy za głupoty w tych komentarzach wypisujecie... nie ma pojęcia o tym jak działa Bóg i co się dzieje w kościele... byłem w wakacje na rekolekcjach O. Bashobora i nie zauważyłem żadnych oznak demonizmu. Ojciec Bashobora to bardzo mądry człowiek, pełen pokory i miłości dla innych. Nie umiecie posługiwać się cytatami z Bibli - nawet nie rozumiecie tego co tam jest napisane i innych poprzez takie komentarze w błąd wprowadzacie... to wy działacie dla szatana.
 • Hubal
  28.11.2017 22:22
  @bbff to ty masz zamknięte oczy i uszy. Otwórz je, tj. wpierw poproś Boga, by Ci pomógł widzieć i słyszeć. To co robią w Kościele niektórzy duchowni to nagminne łamanie 2 przykazania - Nie wzywaj Pana Boga Nadaremno. A robią to za pieniądze wykorzystując schorowanych, poniekąd po przejściach, szukających Boga ludzi. W tych praktykach nie ma Boga !
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7