Papież poparł wielką akcję pro life

W „Jeden z nas” bierze udział 20 państw UE. To pierwsza europejska inicjatywa obywatelska

– Cel inicjatywy „Jeden z nas” jest taki, by Europa stała się miejscem gdzie każde ludzkie istnienie będzie traktowane z godnością. Mam nadzieję, że akcja zakończy się sukcesem – powiedział Benedykt XVI 3 lutego po modlitwie Anioł Pański w Rzymie.

To jednak nie pierwsze słowa poparcia obecnego papieża pod adresem inicjatywy. Tuż po tym, jak została zarejestrowana, 20 maja 2012 r. na Placu Św. Piotra Benedykt XVI zwrócił się do członków włoskiego ruchu pro-life, Movimento per la vita, którzy zainicjowali akcję w całej Europie: „Dziękuję Wam za odwagę. Inicjatywa „Uno di noi”, którą rozpoczęliście, podkreśla godność i prawa każdej ludzkiej istoty od samego poczęcia. Odwagi, byście byli zawsze świadkami i konstruktorami cywilizacji życia!”.

Carlo Casini, inicjator akcji „Jeden z nas” i przewodniczący włoskiego Ruchu na rzecz Życia w rozmowie z Radiem Watykańskim podkreślił, że obrona ludzkiego życia musi stać się priorytetem obecnych społeczeństw. Co 26 sekund w Europie zabijane jest dziecko nienarodzone. W krajach Unii Europejskiej przeprowadza się legalnie co najmniej 1,5 mln aborcji. Mało tego, UE pokrywa 97 proc. wydatków na zabijanie nienarodzonych w Afryce (rocznie to ok. 170 tys. zabójstw). Jako członkowie UE płacimy także na badania nad macierzystymi komórkami embrionalnymi. Skali straceń ludzkich istnień nie sposób tu policzyć. Inicjatywa „Uno di noi” – Jeden z nas, ma położyć kres tym działaniom. Potrzeba 1 mln podpisów Europejczyków w przynajmniej siedmiu członkowskich krajach. Jak na razie drogą elektroniczną zebrano ponad 55 tys. głosów (jednocześnie podpisy zbierane są na papierze, pierwsze wyniki poznamy w marcu). Polska jest nadal na prowadzeniu – ponad 20 tys. podpisów.

„Chcemy przypomnieć, że nie wystarczą wyłącznie środki techniczne, by pokonać kryzys gospodarczy i finansowy. Potrzeba także wartości, które popularnie nazywamy nienegocjowalnymi, czyli dotyczącymi życia i osoby ludzkiej. (…) Trzeba zacząć uznawać wartość życia ludzkiego od momentu poczęcia – to jest punkt wyjścia do prawdziwej społecznej i moralnej odnowy” – mówił Carlo Casini.

Żeby włączyć się do akcji, wejdź TUTAJ

 

«« | « | 1 | » | »»
 • gut
  04.02.2013 12:56

  Amerykańska sentencja: "Ludzie na naszej planecie nie stoją w szeregu. Przypatrz się. Tak naprawdę wszyscy stoimy w kręgu. Trzymając się za ręce. Cokolwiek dasz komuś, kto stoi obok, w końcu do ciebie powróci" Ot, cała kwintesencja Kościoła Katolickiego i jego misji. „Gdzie jest Piotr, tam jest Kościół."

 • @gość
  04.02.2013 22:41
  Na antenie RM obrona życia jest stałą troską.

  Ale jak widać, każda okazja jest dobra, żeby je zaatakować, choćby zupełnie niesłusznie i bez sensu.
 • kejby
  05.02.2013 14:45

  Myślę, że gutowi chodzi o to czy Radio Maryja będzie propagować tę konkretną akcję pro-life: "Jeden z nas".

  Siła przebicia RM jest bardzo duża i byłoby wspaniale gdyby tak się stało, Czy jednak znajdzie się ktoś kto potrafi przekonać Ojca Tadeusza Rydzyka do tej akcji? 

 • Renata Wójcik
  05.02.2013 16:05

  Benedykt XVI poparł już akcję "Jeden z nas".

  Czy polscy Biskupi również to uczynią? Ich głos w tej sprawie byłby bardzo ważny, ponieważ mamy dopiero 54 917 podpisów, a musi być najmniej 1 000 000.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7