Światowe Sakntuarium Młodzieży

Do Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro jako najważniejszego wydarzenia religijnego Brazylii nawiązują w noworocznych orędziach biskupi tego kraju.

Bp Eduardo Pinheiro z komisji episkopatu ds. młodzieży skierował z tej okazji list do duszpasterzy całej Brazylii, zaś arcybiskup Rio de Janeiro Orani João Tempesta – do młodych swej archidiecezji. Jak pisze, ufa w ich możliwości przeżywania i pogłębiania wiary oraz zaangażowania w organizację Światowego Dnia Młodzieży, jak też gościnnego przyjęcia milionów młodych z Brazylii, Ameryki Łacińskiej i wielu innych krajów świata.

Decyzją abp. Tempesty rok 2013 będzie dla archidiecezji Rio de Janeiro „Rokiem Młodych”. Hierarcha pisze do młodzieży, że 5 stycznia br. na Apoador, skalistym wzniesieniu nad Oceanem Atlantyckim, które w Rio de Janeiro oddziela plaże Copacabana i Ipanema, rozpocznie się uroczyste odliczanie 200 dni dzielących od Światowego Spotkania Młodzieży. Według abp. Tempesty w trakcie ŚDM Rio de Janeiro przemieni się w „Światowe Sanktuarium Młodzieży”.

„Pan Bóg udziela nam swojego błogosławieństwa poprzez ten „nowy rok młodzieży”, wyrażany w Kampanii Braterstwa, Światowym Dniu Młodzieży i Tygodniu Misyjnym. Wzrasta zainteresowanie, by tę tematykę uczynić priorytetem w diecezjach, parafiach, wspólnotach, zgromadzeniach zakonnych. Mamy pewność, że nie tylko młodzież zostanie ubogacona poprzez te nasze nowe poczynania, projekty i mentalność, ale cały Kościół, który jest wezwany, aby w młodych się odzwierciedlać, tak by podtrzymywać żywy płomień i zobowiązanie miłości bez granic wobec wszystkich i z wszystkimi – pisze do duszpasterzy opiekun młodzieży bp Eduardo Pinheiro. Równocześnie zaznacza: „Młodzi mają wiele, aby nas nauczyć; bądźmy tylko przy nich, aby im powiedzieć: «nazywam was przyjaciółmi». Kochamy ich sercem Chrystusa, który, wiecznie młody, jest stałym przekazicielem nowości”.

Abp Tempesta w swoim przesłaniu pisze: „Drodzy młodzi, najbliższy rok jest wasz! Tak jak Światowy Dzień Młodzieży posyła nas, abyśmy wśród narodów czynili nowych uczniów Chrystusa, Kampania Braterstwa ma nas uczynić dyspozycyjnymi: «Oto jestem, poślij mnie»”. Archidiecezja Rio de Janeiro otwiera swoje serca, aby wszystkich przyjąć jak nasz Chrystus Odkupiciel – z otwartymi ramionami!

W nawiązaniu do przeżywanego Roku Wiary ordynariusz „Najpiękniejszego Miasta Świata”, jak z dumą nazywają Brazylijczycy Rio de Janeiro, podkreśla z przekonaniem: „Wiara jest innym sposobem patrzenia i przeżywania życia; stylem życia, który jest ogarnięty Obecnością napełniającą człowieka oczekiwaniem!”.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7