Dyrektorzy szkół katolickich na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze odbyła się Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich. Spotkanie stanowiło przygotowanie nie tylko do nowego roku szkolnego, ale także do Roku Wiary i II Tygodnia Wychowania.

Na tegoroczne motto pracy w szkołach wybrane zostały m.in. słowa Benedykta XVI o tym, że konsekwencją wiary jest dawanie świadectwa i zaangażowanie.

Zaproszeni goście zachęcali do budowania „muru w obronie dzieci i młodzieży” i odważnego przeciwstawiania się promowanym także w oświacie neoliberalnym „wartościom”. Prof. Eugenia Potulicka, pedagog porównawczy z Poznania uważa, że zmiany, którym podlega edukacja, są zaprojektowane przez ekonomistów i wielki biznes: „Człowiek w ich projekcie edukacyjnym to po prostu siła robocza. Jest to skrajny ekonomizm, a jednocześnie zamach na godność człowieka rozumianą po katolicku”.

Prof. Potulicka podkreśla wielką rolę nauczycieli i rodziców w uświadamianiu młodych, że najważniejszy jest człowiek a nie zysk.

Dyrektorzy modlili się w intencji polskiej oświaty o zaprzestanie ciągłych reform i zmian rujnujących szkolnictwo i system wychowania. W Polsce powstaje coraz więcej placówek katolickich. Wzrasta świadomość rodziców i przekonanie, że szkoły katolickie służą integralnemu rozwojowi człowieka.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9