Wzięli w nim udział prezydent Wołodymyr Zełenski z małżonką oraz przedstawiciele Wszechukraińskej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych (WRKiOR).
Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej ustanowił także miejsca, gdzie będzie można celebrować Mszę św. według Mszału św. Jana XXIII.
Dziś odpowiedzialność za swoje państwo spoczywa „na nas samych”.
Ukraina obchodzi dziś 30. rocznicę swojej niepodległości.
Kraj Kwitnącej Wiśni chce poprzez te igrzyska zwrócić uwagę świata na osoby, które są mistrzami w pokonywaniu swoich słabości.
To konkretny wyraz duchowej bliskości i ojcowskiej troski Papieża Franciszka o terytoria zniszczone przez kataklizm.
Według szacunków organizacji talibowie mają już co najmniej 500 zakładników, którymi mogą szantażować Amerykanów.
– Jeśli te osoby trafią na polską stronę, nie pozostaną bez opieki – zapewnił ks. Sęczek mówiąc o koczujących na granicy migrantach.
Niezbędnym warunkiem do pokonania na świecie koronawirusa jest zapewnienie wszystkim potrzebnej żywności i leków. Na Mityngu Przyjaźni Między Narodami mówiła o tym podsekretarz watykańskiej Kongregacji ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Podkreśliła, że „należy podjąć natychmiastowe działania w związku z pandemicznym kryzysem żywnościowym”.
Podczas jednego ze spotkań z paraolimpijczykami Papież Franciszek zwrócił uwagę, że dzięki ich przykładowi możliwe jest przełamanie wielu barier, a tym samym możliwe staje się zwalczanie tego, co nazywa on kulturą odrzucenia.
W Kokotku k. Lublińca trwa Festiwal Życia. Na cały tydzień zjechała tu młodzież z całej Polski. Wieczorem na festiwalowej scenie wystąpi ks. Jakub Bartczak i raper Tau.
"Chociaż można oczekiwać pewnego ograniczenia działalności publicznej papieża Franciszka, w tym podróży na inne kontynenty, to zapewne będzie on pełnił swe obowiązki aż do śmierci".
W komentarzu dla KAI w związku z trudną sytuacją uchodźców koczujących na granicy białoruskiej, biskup zwraca uwagę na konieczność wypracowania odpowiedniej, dalekosiężnej polityki migracyjnej przez polskie państwo oraz podkreśla, że postawa ewangeliczna to postawa otwartości na drugiego człowieka.
Misjonarze saletyni od 2016 roku pomagają bezdomnym, starszym i opuszczonym na Ukrainie. W tym celu powstała akcja charytatywna „Kanapka za złotówkę”.