Watykan rozpoczął współpracę z katolickimi uczelniami na całym świecie, które prowadzą badania nad tematyką rodzinną. Chodzi o zebranie informacji na temat globalnego stanu zdrowia rodziny, tak by przypomnieć o jej znaczeniu dla przyszłości naszego społeczeństwa i Kościoła. Wyniki prac zostaną przedstawione przed Światowym Spotkaniem Rodzin, które w 2022 roku odbędzie się w Rzymie.
„Jesteśmy dumni ze świadectwa wiary chińskich katolików” – powiedział kard. Pietro Parolin w wywiadzie dla dziennika internetowego z Trydentu, gdzie przebywa na krótkim urlopie. Jedną z najważniejszych kwestii poruszonych przez watykańskiego Sekretarza Stanu były relacje Watykanu z Chinami.
Kard. Konrad Krajewski dziękuje wszystkim dobroczyńcom, którzy przekazują zarówno niewielkie, jak i bardzo duże sumy pieniędzy na konto Papieża, aby mógł pomagać ubogim. W rozmowie z Radiem Watykańskim jałmużnik papieski wyznaje, że wielu zapisuje w testamencie swój majątek Ojcu Świętemu, mając zaufanie, że zrobi z nim najwłaściwszy użytek.
We włoskim regionie Marche powstał wyjątkowy szlak pielgrzymkowy, który prowadzi do miejsc związanych z Zakonem Braci Mniejszych Kapucynów. Prawie 400-kilometrowa wędrówka podzielona jest na 17 etapów, na których znajdują się klasztory, sanktuaria i pustelnie franciszkańskie. Inauguracja szlaku, wiodącego przez jedne z najpiękniejszych terenów Italii, nastąpi we wrześniu.
Hollywoodzki producent i grafik Angelo Libutti, który pracował m.in. przy superprodukcji „The Avengers”, nakręci film o bł. Carlu Acutisie, włoskim nastolatku, zafascynowanym wykorzystaniem Internetu i nowych technologii w ewangelizacji. Produkcja powstanie przy współpracy ze znanym amerykańskim youtuberem Rayem Grijalbą, który podobnie jak bohater filmu, zajmuje się głoszeniem Ewangelii w świecie cyfrowym.
Wstęp do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Elżbiety Róży Czackiej będą miały tylko osoby zaproszone. Pozostali mogą łączyć się duchowo poprzez telewizyjne transmisje.
Abp Tadeusz Wojda wyruszył z pielgrzymami na ostatni etap wędrowania na Jasną Górę. Metropolita gdański towarzyszył pątnikom z pielgrzymki gdańskiej, gdyńskiej i kaszubskiej.
W wieku 77 lat zmarł 11 sierpnia włoski misjonarz w Bangladeszu o. Giulio Berutti. Znany był jako twórca Credit Unions – banków dla ubogich, które umożliwiły rozwój społeczno-gospodarczy w diecezji Dinajpur na północy kraju. Przyczyną zgonu były komplikacje związane z zachorowaniem na COVID-19.
Pogrzeb zamordowanego o. Olivier Maire’a odbędzie się jutro po południu w bazylice św. Ludwika Marii Grignon de Montforta w Saint-Laurent-sur-Sèvre. Wcześniej, w południe zabrzmią dzwony wszystkich kościołów w Wandei ku czci zakonnika ze zgromadzenia montfortanów.
Na Jasną Górę wejdzie dziś siedem „pątniczych strumieni”. Dotrą pielgrzymki, które mają najdłuższe trasy: z archidiecezji gdańskiej, w tym „rekordzistka w kilometrach” - kaszubska, warmińskiej, białostockiej i zielonogórsko - gorzowskiej.
Dokładnie za miesiąc, 12 września zostaną wyniesieni na ołtarze kard. Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka, jedni z najwybitniejszych przedstawicieli Kościoła w Polsce XX stulecia.
Tam, gdzie to tylko będzie możliwe, jest na to szansa. Archidiecezja lubelska podpisała umowę z InPost.
Papież Franciszek napisał, że często godność ludzi deptana jest przez niewolniczą pracę, której towarzyszy milczące przyzwolenie wielu osób. Tekst papieża ukazał się w czwartek na łamach włoskiego dziennika "La Stampa".
Franciszkanie i wierni uczczą w sobotę przypadającą tego dnia 80. rocznicę męczeńskiej śmierci polskiego franciszkanina o. Maksymiliana Kolbego w niemieckim obozie Auschwitz. Kulminacją uroczystości będzie Msza św. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.