W Burkina Faso zamordowano katolickiego duchownego. Jest nim 72-letni hiszpański salezjanin, który od 37 lat pracował na misjach w Afryce.
Kard. Onaiyekan o wyborach i kolejnej masakrze w Nigerii.
Rozwiązaniem konfliktu w Jemenie może być tylko nowa konstytucja, nadająca krajowi charakter federacji, w której różne części uzyskałyby pewną autonomię, przy zachowaniu jedności państwa – uważa wikariusz apostolski Arabii Południowej bp Paul Hinder. Jego jurysdykcji podlega również Jemen. Ze względu na trwającą tam wojnę, nie ma on jednak dostępu do tego kraju.
Administrator apostolski Patriarchatu łacińskiego w Jerozolimie uważa, że wizyta Papieża Franciszka w Abu Zabi miała znaczenie historyczne. Być może dla katolików była to jedna z wielu podróży głowy Kościoła, ale na Bliskim Wschodzie została uznana za wyjątkowe wydarzenie, ponieważ odbyła się w sercu świata islamskiego – stwierdził abp Pierbattista Pizzaballa.
Papież do instytutu patrystycznego.
W Opolu bp Andrzej Czaja odprawił Mszę św. za zmarłe osoby bezdomne.
Po raz pierwszy w historii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbyły się Mistrzostwa Ministrantów i Lektorów w Tenisie Stołowym. W Głogowie, 16 lutego, do rywalizacji stanęło 40 zawodników z całej diecezji.
- Bóg chce, abym wszędzie się modlił. Aby modlitwa stała się moim oddechem - powiedziała s. Faustyna ze Wspólnoty Błogosławieństw.
Można Ją w pewnym sensie nazwać patronką złodziei - mówił o. Włodzimierz Jamrocha OMI podczas Mszy św. w kaplicy Zakładu Karnego przy ul. Fiołkowej we Wrocławiu. Więźniowie modlili się przed kopią wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej.
W Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie odbyło się pierwsze spotkanie Małżeńskiej Akademii Miłości.
Osoba wujka łączyła się w mojej świadomości z tym, że to poprzez niego zostałem włączony w Kościół – mówił bp Janocha Wojciechowi Marczykowi w Radiu RDC.
"Grupa 44" przygotowała i realizuje projekt, który ma wspierać prześladowanych na Bliskim Wschodzie wyznawców Chrystusa.
- Wtedy nie mogłem być przygotowany na taki moment. Było to kompletne zaskoczenie. Pierwsza reakcja: ciekną nam wielkie łzy. Wszyscy płaczemy - mówi bp Andrzej Czaja o pierwszym zgłoszeniu, jakie przyjął w kurii opolskiej.
Dokument opisuje przypadki wykorzystywania nieletnich przez duchownych z Belgii. Większość opisanych czynów miała charakter homoseksualny.
– Jesteście zdolni do tego, aby powierzonym wam ludziom otworzyć oczy i uszy – mówił bp Zadarko do funkcjonariuszy służby więziennej.