Pokazał papież Paweł VI w encyklice W Humanae vitae.
Papież Franciszek pisze do więźniarek.
Kościół obchodzi dziś Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi. Przypada on we wspomnienie świętej niewolnicy Józefiny Bakhity.
Biskup Zadarko: Wydaje się, że w XXI wieku sprawa handlu ludźmi jest już nieaktualna, tymczasem liczby i fakty są przerażające. Znawcy zajmujący się tą tematyką twierdzą, że nigdy w historii nie było tylu niewolników co dzisiaj.
Papież do misjonarzy Afryki.
Prezentacja orędzia na Światowy Dzień Chorego.
Śp. Jana Olszewskiego wspomina Jan Rejczak, opozycjonista w PRL, wojewoda radomski, prezes KIK.
- Dzisiejsze święto w naturalny sposób staje się spoiwem łączącym świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ze 100-leciem istnienia polskiej policji - mówił nadinsp. Jarosław Rzymkowski, pomorski komendant wojewódzki policji.
Już niebawem święto zakochanych. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jak co roku zaprasza młodzież na Debatę Walentynkową.
Tym razem odbywają się w Kołobrzegu. Do rywalizacji ostatecznie stanęło 13 drużyn. - Każdej ekipie życzę zwycięstwa, które polega na budowaniu wspólnoty i szacunku do drugiego człowieka - powiedział na otwarciu mistrzostw ks. Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców.
To miał być kolejny dzień, w którym oblężone miasto próbuje przetrwać. Brakowało prądu, wody i żywności. Wojna zbierała swoje żniwo wśród ludności cywilnej nie oszczędzając dzieci. Tamtego dnia – 24 września 2016 roku, nieszczęście dosięgło właśnie ją – kilkuletnią dziewczynkę Hanę, mieszkającą w dzielnicy Sakhour w Aleppo. Pocisk trafił w jej plecy uszkadzając układ nerwowy.
Męczeństwo św. Jana, „największego człowieka zrodzonego z niewiasty”, jest wielkim świadectwem mówiącym, że życie ma wartość tylko, jeśli jest dawane innym w miłości, w prawdzie, w życiu codziennym, w rodzinie – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
Po ustaniu walk rozpoczęto odnawianie ulic i chodników, ale wiele budynków w mieście wciąż jest w gruzach. Nie można powiedzieć, że Aleppo wróciło do normalności – mówi w rozmowie z Polskim Radiem 24 jezuita ks. Sammi Hallak, który posługuje w Sakhour – leżącej w gruzach muzułmańskiej dzielnicy Aleppo w Syrii.
Łysy kibol w glanach zakochał się. Wynikła z tego niezła historia. Paweł opowiedział ją Marcinowi Jakimowiczowi, a zapis ich rozmowy znajdziesz w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego".
Poznaj niesamowitą historię pastora z Korei Południowej.