Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Nie, to niemożliwe! Takie historie mogą się zdarzyć, ale tylko za siedmioma górami i za siedmioma rzekami, czyli nigdzie. Albo w filmowym horrorze. Zaręczam, że wielu Czytelników w ten właśnie sposób zareaguje na tekst pt. „Moja żona była opętana” na stronach 22-25.
więcej z tego numeru »
Można śmiało powiedzieć: kolejny sukces. Benedykt XVI odniósł w USA sukces. Podbił Amerykę, podobnie jak kilkakrotnie w przeszłości zrobił to Jan Paweł II.
Zawsze bardzo denerwował mnie miś Uszatek. Kiedy wieczorem kładł się spać, dokładnie się mył, szorował zęby, grzecznie żegnał się z widzami, ale nigdy się nie modlił. Bajki na dobranoc mają wyrabiać w dzieciach dobre nawyki.
W wojennej Warszawie zakazane były piosenki. Dzisiaj piosenki są dozwolone, ale za to na listę zakazanych trafiły niektóre słowa. Przykładem najlepszym jest słowo „modlitwa”. W telewizji można za kogoś trzymać kciuki, ale absolutnie nie modlić się.
No i jeszcze jedno. Jak Szanowni Czytelnicy zauważyli, od tego numeru „Gość” wygląda inaczej niż przez ostatnich kilka lat. Mam nadzieję, że lepiej.
Książki Stanisława Lema zostały przetłumaczone na 41 języków. Ale to nie on jest najczęściej tłumaczonym polskim pisarzem, choć niektóre źródła tak właśnie twierdzą.
Średnia długość życia w Europie w połowie XIX w. wynosiła 40 lat. Od tego czasu dokonał się ogromny skok – średnia długość życia wzrosła aż o mniej więcej 40 lat.
W roku jest tylko jeden Wielki Tydzień. I trzeba go przeżyć pobożnie, co wcale nie jest proste. Łatwo mają chyba tylko księża, którzy z racji swoich obowiązków, większość czasu spędzą w kościele.
W Chinach od dziesięcioleci dzieją się rzeczy straszne, które normalnemu człowiekowi nie mieszczą się w głowie (czytaj na s. 20–24). Jakie? Co roku wykonuje się tam 10 tysięcy egzekucji, by sprzedać organy na przeszczepy.
Stare porzekadło: „Boże, chroń nas przed fałszywymi przyjaciółmi, bo z wrogami sami sobie poradzimy” pasuje jak ulał do opieki państwa nad rodziną. Dla rodziny państwo jest fałszywym przyjacielem.
Garść uwag do czytań Wtorku Wielkanocnego z cyklu „Biblijne konteksty”.
Cieszmy się. Niech święto trwa. Garść uwag do czytań Poniedziałku Wielkanocnego z cyklu „Biblijne konteksty”.
Gdy występują różnice w obchodach.
To fundament wiary chrześcijańskiej.
Tradycja odprawiania Drogi Krzyżowej związana jest z pielgrzymowaniem do Jerozolimy i odnajdywaniem miejsc świętych.
W związku ze śmiercią Ojca Świętego Franciszka. Co z Jubileuszem Nastolatków?
Sposób głoszenia Ewangelii, który papież Franciszek pokazał, jest sposobem, który może dotknąć serce współczesnego człowieka - powiedział w poniedziałek prymas Polski abp Wojciech Polak. Hierarcha określił pontyfikat zmarłego papieża jako pontyfikat Kościoła, który ma wyjść do człowieka.
Do wspólnej modlitwy zaproszeni są duchowni i wszyscy wierni.
Śmierć papieża Franciszka ogłosił kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Joseph Farrell. "O godzinie 7.35 dziś rano Biskup Rzymu Franciszek powrócił do Domu Ojca. Całe jego życie było poświęcone służbie Panu i Jego Kościołowi" - powiedział purpurat. Poprosił, aby polecać duszę Papieża nieskończonej miłosiernej miłości Boga Trójjedynego. Jego słowa cytuje włoska agencja Ansa.
Nie jest możliwe uznanie zaistniałego faktu za nieistniejący lub niemożliwy do potwierdzenia.
"Biblijne konteksty" do czytań na poszczególne dni Triduum Paschalnego.
Na poszczególne dni Świętego Triduum Paschalnego.
Z cyklów "Zrozumieć słowo", "Biblijne konteksty", "Biblijne konteksty. Wideokomentarz", "Od słowa do Słowa" i "Wyzwania".
ks. Włodzimierz Lewandowski
Ważne są lata pontyfikatu, opublikowane dokumenty, wygłoszone homilie, odbyte pielgrzymki. Ale to nie dane statystyczne zostaną zapamiętane.
Piotr Drzyzga
Niby trochę kicz, ale jednak świąteczny. Tymczasem u mnie…
ks. Leszek Smoliński
Poranek wielkanocny to triumf życia nad śmiercią, miłości nad obojętnością oraz nadziei, która zawieść nie może.
Poznaj społeczną naukę Kościoła.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.