Poprowadził ją dziekan Kolegium Kardynalskiego.
Wśród przyczyn kwestie polityczne.
Papież Franciszek powiedział nam, byśmy dobrze świętowali Zmartwychwstanie.
Papież Franciszek wpłynął na pogłębienie rozumienia powszechności Kościoła.
Zwierzchnik polskich luteranów bp Jerzy Samiec powiedział we wtorek, że po śmierci papieża Franciszka żegna w nim "nie tylko zwierzchnika największego Kościoła chrześcijańskiego, ale też chrześcijanina, którego rozpalała gorliwość o cały dom Pański".
Różne typy, ale...
Wraz z marszałkiem sejmu, Szymonem Hołownią prezydent Andrzej Duda uda się też na pogrzeb Franciszka.
Zdecydowało losowanie.
Tak zdecydowali kardynałowie.
We wtorek o godzinie 19.30 rozpocznie się różaniec na placu Świętego Piotra za zmarłego papieża Franciszka - poinformowało biuro prasowe Watykanu. Modlitwę poprowadzi archiprezbiter bazyliki Św. Piotra kardynał Mauro Gambetti.
W sobotę 26 kwietnia o godzinie 10.00 rozpocznie się uroczysta Msza święta pogrzebowa Biskupa Rzymu Franciszka. Taką decyzję podjęli kardynałowie obecni na pierwszej kongregacji generalnej zwołanej po śmierci Franciszka.
Dziś od wczesnych godzin porannych trumna z ciałem śp. papieża Franciszka jest wystawiona w kaplicy w Domu Świętej Marty. Przez cały dzień aż do północy mogą ją nawiedzać i modlić się przy niej pracownicy Watykanu oraz ich krewni.
O teologicznym i duchowym wymiarze śmierci, jej znaczeniu w tradycji chrześcijańskiej i franciszkańskiej, a także o symbolice odejścia papieża Franciszka właśnie w tygodniu paschalnym, mówił w rozmowie na antenie „Anioła Beskidów” o. Zdzisław J. Kijas OFMConv.
Włoska prasa o papieżu Franciszku.
W państwowych mediach - zdawkowe informacje.
Komisja Konferencji Episkopatu Polski ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała komunikat w sprawie zasad liturgicznych w związku ze śmiercią papieża Franciszka.
Komisja Gospodarcza Narodów Zjednoczonych ds. Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CEPAL), w ogłoszonym w poniedziałek oświadczeniu, wyraziła głęboki ból z powodu śmierci papieża Franciszka, pierwszego zwierzchnika Kościoła katolickiego z tego regionu świata.
Dziś od wczesnych godzin porannych trumna z ciałem śp. papieża Franciszka jest wystawiona w kaplicy w Domu Świętej Marty. Przez cały dzien aż do północy mogą ją nawiedzać i modlić się przy niej pracownicy Watykanu oraz ich krewni.
Po śmierci papieża Franciszka najważniejszą osobą w Watykanie został 77-letni, urodzony w Irlandii, a następnie naturalizowany w USA kardynał Kevin Farrell, który jest Kamerlingiem Świętego Kościoła Rzymskiego. Zarządza on administracją Kościoła i troszczy się o dobra i prawa doczesne Stolicy Apostolskiej w okresie wakansu.
W dokumencie "Normas Nonnulas" (Niektóre normy) papież Benedykt XVI wniósł modyfikacje i uściślenia do poświęconej wyborowi papieża konstytucji apostolskiej Jana Pawła II "Universi Dominici gregis" z 1996 r. Dokument w formie listu apostolskiego podpisał 22 lutego 2013 r., a więc już po zapowiedzi ustąpienia z urzędu.
We wtorek oczekuje się w Watykanie decyzji w sprawie wystawienia trumny z ciałem papieża Franciszka w bazylice Św. Piotra oraz daty pogrzebu. Ma on się odbyć w weekend, a konklawe według nieoficjalnych doniesień między 5 a 10 maja. Daty zostaną ogłoszone po pierwszej z narad kardynałów, zwanych kongregacjami.