Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
No i po wyborach. PO triumfuje, PiS trawi porażkę, a Samoobrona czy LPR odeszły w polityczny niebyt. Partia braci Kaczyńskich przegrała na własne życzenie.
więcej z tego numeru »
Kampania wyborcza miała jedną zaletę: była krótka. Dla mnie jednak i tak za długa. Doszło do tego, że jak widziałem polityka w telewizji, zmieniałem program. Czy zauważyli Państwo podobną reakcję u siebie?
Po raz kolejny muszę pisać o dzieciach nienarodzonych. A to za sprawą sondażu przeprowadzonego przez „Gościa”. Stu dwudziestu kandydatów na posłów zapytaliśmy: „Czy jesteś za całkowitą (bez wyjątków) ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci?”.
Człowiek potrafi przyzwyczaić się do wszystkiego. Jeżeli człowiek przyzwyczai się do dobrego, to chwalić Boga. Problem zaczyna się wtedy, gdy przyzwyczai się do złego.
W kalendarzu wyborczym po okresie transferowym (Miller przygarnięty przez Samoobronę, Nelly uwiedziona przez PiS) nadszedł czas na składanie tzw. obietnic wyborczych.
Niektóre przestępstwa można w Polsce popełniać bezkarnie. I nie chodzi tu o kradzież samochodu, lecz o pomoc w zabijaniu ludzi. Przesadzam? Ani trochę.
Katyń. W szkole podstawowej nie usłyszałam o nim ani słowa. Zbrodni katyńskiej nie było także w programie nauczania historii w liceum. Kiedy budziła się wolna Polska, prawdę o Katyniu usłyszałam w domu, opowiedzianą ściszonym głosem przez mamę.
W polityce nie dzieje się najlepiej. Nie jest rzeczą dobrą, gdy minister, komendant główny policji oraz szef PZU okazują się kłamcami.
W Polsce są dzieci, które 1 września, a właściwie w tym roku 3 września, nie pójdą do szkoły. I to wcale nie z powodu zaniedbania rodziców. Wręcz przeciwnie – z powodu wyjątkowej zapobiegliwości rodziców.
Przecieram oczy ze zdumienia i zastanawiam się, (…) w jakim to Kościele uczestniczę – napisał w poniedziałkowym wydaniu „Dziennika” Ireneusz Krzemiński. Skomentował w ten sposób zamieszanie wokół wliczania oceny z religii do średniej ocen ucznia.
Zapalamy czwartą świecę adwentową.
Boże obietnice. Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych.
Rosja nie porzuca swoich planów całkowitego rozwiązania kwestii ukraińskiej - mówi Abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.
Na ziemiach polskich zakorzenił się na dobre dopiero w XIX stuleciu.
Watykan uznał cud potrzebny do kanonizacji Pier Giorgio Frassatiego.
Rok Jubileuszowy przeżywany pod hasłem „Pielgrzymi nadziei” jest zachętą by wybrać się w drogę, taką drogę, która postawi przed nami pytanie o sens, o cel, o to, co naprawdę w życiu ważne
Na zakończenie południowej modlitwy Anioł Pański, Ojciec Święty pobłogosławił z kaplicy w Domu św. Marty figurki Dzieciątka Jezus (wł. Bambinello), przyniesione na Plac św. Piotra. To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
O tym, aby widok matki z dzieckiem lub oczekującej na jego narodziny był powodem do radości i błogosławienia jej, a także do dziękowania Bogu za cud życia, mówił Papież Franciszek w rozważaniu przed ostatnią w tegorocznym Adwencie modlitwą Anioł Pański.
Franciszek wyraża smutek z powodu zabitych i rannych w ataku na uczestników jarmarku bożonarodzeniowego w Magdeburgu.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).
To nie wojna. T korzystanie z praw zagwarantowanych w konstytucji.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich wyraziło stanowczy sprzeciw wobec zapowiedzianych przez min Nowacką zmian.
ks. Leszek Smoliński
Za nami najkrótszy dzień w roku, trwający średnio około 7 godzin i 40 minut, w zależności od miejsca w Polsce.
Maria Sołowiej
Na temat Bożego Narodzenia powstało już trochę literatury. Między innymi XIX-wieczna opowieść „Begkristall” („Kryształ górski”) A. Stiftera.
Beata Zajączkowska
W powietrzu czuć oczekiwanie, któremu towarzyszy wyścig z czasem, by przygotować Rzym na przyjęcie milionów pielgrzymów nadziei.
Czy katolik może medytować? Bp Andrzej Siemieniewski odpowiada twierdząco.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.