Już od kilku dni lato zagościło w pełni barw, ciepła, kwiatów i słońca. Takie okoliczności skłaniają nie tylko do lenistwa, ale przede wszystkim do podziwiania, obserwowania, czystego zachwytu nad pięknem stworzenia i przyrody. Aby ów zachwyt mógł w pełni zaistnieć mamy dla Państwa dwie propozycje - piszą tynieccy Benedyktyni.
Opactwo Benedyktynów w Tyńcu proponuje:
- „Kurs medytacji chrześcijańskiej”, który – specjalnie dla Was – przygotował i poprowadzi O. Jan Paweł Konobrodzki OSB. Rozpoczniemy od podstaw – wyjaśnimy znaczenie słowa „medytacja”, zastanowimy się, po co właściwie medytować, aby powoli i stopniowo rozpoczynać przygodę z osobistymi ćwiczeniami medytacyjnymi i docierać do samego sedna. Nie trzeba się zapisywać ani nigdzie jechać! Będzie to kurs interaktywny w serwisie www.ps-po.pl. Wystarczy dołączyć do znajomych naszego profilu. Począwszy od 19 czerwca, przez 14 dni, codziennie wieczorem pojawiać się będą kolejne lekcje, każda z nich zakończona propozycją praktycznych ćwiczeń. Kolejne odcinki będą również zamieszczane w naszym profilu na Facebooku.
- Jeśli już ukończycie Państwo kurs medytacyjny, zapraszamy na kolejny, pt. „Jak czytać Pismo Św.?”. Tym razem wykładowcą będzie O. Ludwik Mycielski OSB, benedyktyn z klasztoru w Biskupowie. Mało kto dzisiaj regularnie czyta Pismo Św. Jeszcze mniej osób robi to ze zrozumieniem i pełną świadomością. To świetna okazja, żeby dowiedzieć się, od czego zacząć, jak czytać, by zrozumieć nawet najtrudniejsze fragmenty i jak wygląda prawdziwe, benedyktyńskie Lectio Divina. Podobnie jak w przypadku kursu medytacji, nie trzeba się zapisywać, ani nigdzie jechać. To również będzie kurs interaktywny – facebookowy. i w serwisie www.ps-po.pl. Rozpoczynamy 3, a kończymy 10 lipca.
„Jesteśmy z was dumni, ponieważ pozostaliście tymi, kim jesteście: chrześcijanami z Jezusem” .
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To nie tylko tradycja, ale przede wszystkim znak Bożej nadziei.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).