Krucjata wdzięczności

Pragnę to eucharystyczne «zdumienie» rozbudzić… (Jan Paweł II)

Reklama

Ważne osoby, sprawy i spotkania

Inspiracją była dla nas osoba Ignacego Loyoli. Kiedy pisał Konstytucje Towarzystwa Jezusowego doszedł do punktu ubóstwa zakonnego ofiarował Bogu ofiarę 3000 Eucharystii prosząc o światło w tej kwestii. Niby nic wielkiego, ale chciałbym tylko nadmienić, iż wtedy w Zakonie Jezuitów było tylko 60 kapłanów. Do dziś każdy jezuita-kapłan ofiarowuje raz w miesiącu Mszę św. w intencjach Przełożonego Generalnego czyli kilkanaście tysięcy Eucharystii ma do dyspozycji ojciec Generał.

To też może być jedna z form wznoszenia modlitwy uwielbienia, dziękczynienia, prośby czy przeproszenia. Gdy spotyka nas trudna sytuacja ofiaruj Bogu Ojcu Jego Syna w Eucharystii. Bóg przyjmuje nasze modlitwy i wie, że nędzni jesteśmy, że nic nie możemy Mu ofiarować, ale oddajemy to, co najcenniejsze Jezusa Chrystusa Pana naszego. Czyż taka Ofiara miałaby być nie przyjęta przez Boga?

Zapraszamy do włączenia się w to dzieło dziękczynne Panu Bogu za Jego prawdziwą obecność w sakramentach! Włączmy się też w dzieło ekspiacji złączeni w ofierze Jezusa Chrystusa, która dokonuje się w sakramencie Eucharystii.

Praktyczne uwagi:

Pełne uczestnictwo - podjęcie Krucjaty zakłada pełne uczestnictwo w Eucharystii, czyli przyjęcie Komunii św.

Czy tylko ta jedna intencja? - Eucharystia stanowi worek bez dna. Choćbyśmy złożyli na ołtarzu Pańskim wszystkie intencje wszechświata to i tak byłoby jeszcze wiele miejsca. Bóg zamknął się w Okruchu, w którym jest miejsce dla każdego i na wszystko. Ta intencja za kapłana nie musi być moją pierwszorzędną intencją Mszy Św., bo np., gdy chcę się modlić o uzdrowienie chorej mamy czy w jakiejś innej intencji głównej, to modlitwa za kapłana może być intencją drugą, poboczną, ale Komunię św. przyjmuję w tej „kapłańskiej” intencji. Warto wcześniej przyjść na Eucharystię, by wzbudzić intencję, by powierzyć kolejny rok!

Jak w konkrecie wyglądałoby wzbudzenie intencji? - Modlę się za kapłana (inną osobę) i wypowiadam w czasie Eucharystii słowa modlitwy: Panie Jezu wejdź w mocy Ducha Świętego w ten rok. Dla Ciebie nie ma czasu ani przestrzeni, uzdrów, uwolnij, błogosław każdy przeżyty dzień i każdą noc, oraz każde wydarzenie, wszystko przemieniaj w dobro…Uwielbiam Cię Jezu, jedyny Zbawicielu, najlepszy Lekarzu i Panie, Tobie chwała i cześć i błogosławieństwo. Gdy wypowiadam te słowa, to mam świadomość, że jest to praktyczna realizacja słów św. Pawła z listu do Galatów: Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe…(Ga 6,2).

Czy może się modlić całą rodziną? - Nie zawsze da się być na Eucharystii codziennie, a wiek omadlane osoby już znaczny, wtedy wspólnie z całą rodziną istnieje możliwość podjęcia Krucjaty. Nieważne czy na danej Eucharystii członkowie rodziny są razem, czy też nie, ważne by rozdzielali pomiędzy siebie kolejne lata. Jeden omadla poczęcie, a kolejna osoba okres prenatalny itd. kolejne lata życia. Ma to także wymiar formacyjny, bo rodzice i dzieci razem się modlą w konkretnej intencji, a odkrywanie i umiłowanie Eucharystii to jeden z celów podjętej Krucjaty.

Blankiet deklaracji, czy też jak to mówi ks. Atłas „legitymacja”, na której jest modlitwa i możliwość zapisywania kolejnych Eucharystii dostępny do przesłania na wskazany adres mailowy.  Wszelkie informacje nt. Krucjaty pod nr tel. 504-401-529

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Reklama