Biskupi Paragwaju apelują o demokrację

Ich niepokój budzi fakt, że najnowsze projekty ustaw pozbawiają obywateli informacji niezbędnych przy podejmowaniu decyzji i uczestniczeniu w sprawach publicznych.

Biskupi Paragwaju apelują o demokrację. Ich niepokój budzi fakt, że najnowsze projekty ustaw pozbawiają obywateli informacji niezbędnych przy podejmowaniu decyzji i uczestniczeniu w sprawach publicznych. Biskupi domagają się również przejrzystości w finansowaniu polityki.

Trzydzieści jeden lat temu, 3 lutego, rozpoczęła się budowa demokracji w Paragwaju. „Ten proces miał swoje blaski i cienie” – czytamy w komunikacie biskupów. Wśród cieni wymieniają oni korupcję oraz bezkarność, które przenikają instytucje państwowe. „Prowadzi to obywateli do rozczarowania, znużenia i dyskredytacji władz”.

Biskupi apelują o „przejrzystość, jako niezbędny warunek” dla działania państwa. „Dla systemu demokratycznego istotna jest informacja pełna, prawdziwa i aktualna na temat finansowania działalności politycznej, szczególnie w procesach wyborczych, a także kontrola obywatelska nad źródłem majątku tych osób, które decydują się na przyjęcie funkcji politycznych i zarządzają sprawami publicznymi” – apelują hierarchowie. „Kościół uważa, że demokracja bez wartości kończy się zdradą ludu i zamienia się w totalitaryzm. Potrzebna jest demokracja, która angażowałaby wszystkich i która promowałaby i szanowała prawa człowieka” – kończą biskupi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PARAGWAJ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11