Ich niepokój budzi fakt, że najnowsze projekty ustaw pozbawiają obywateli informacji niezbędnych przy podejmowaniu decyzji i uczestniczeniu w sprawach publicznych.
Biskupi Paragwaju apelują o demokrację. Ich niepokój budzi fakt, że najnowsze projekty ustaw pozbawiają obywateli informacji niezbędnych przy podejmowaniu decyzji i uczestniczeniu w sprawach publicznych. Biskupi domagają się również przejrzystości w finansowaniu polityki.
Trzydzieści jeden lat temu, 3 lutego, rozpoczęła się budowa demokracji w Paragwaju. „Ten proces miał swoje blaski i cienie” – czytamy w komunikacie biskupów. Wśród cieni wymieniają oni korupcję oraz bezkarność, które przenikają instytucje państwowe. „Prowadzi to obywateli do rozczarowania, znużenia i dyskredytacji władz”.
Biskupi apelują o „przejrzystość, jako niezbędny warunek” dla działania państwa. „Dla systemu demokratycznego istotna jest informacja pełna, prawdziwa i aktualna na temat finansowania działalności politycznej, szczególnie w procesach wyborczych, a także kontrola obywatelska nad źródłem majątku tych osób, które decydują się na przyjęcie funkcji politycznych i zarządzają sprawami publicznymi” – apelują hierarchowie. „Kościół uważa, że demokracja bez wartości kończy się zdradą ludu i zamienia się w totalitaryzm. Potrzebna jest demokracja, która angażowałaby wszystkich i która promowałaby i szanowała prawa człowieka” – kończą biskupi.
Obecny okres większego spokoju w Libanie przeniesie się też na Syrię?
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.