PZPMdK

My tu sobie wzruszyliśmy ramionami, jako że nas to nic a nic nie obchodzi, a dotknięci obsesją spokojnie robią swoje.

Pewna pani poseł przemawiająca zwykle z siłą huraganu, zawsze stająca po stronie tradycyjnych wartości oraz normalności reguł życia – cenię ją za jedno i drugie – i tym razem poszła ostro, przytoczę maleńki fragment jej wypowiedzi: „nie mają [opozycjoniści] zielonego pojęcia o nastrojach społecznych. Polaków g…o obchodzą sprawy, którymi żyje opozycja, czyli obsesjami seksualnymi”.

Jako obywatel swoje polityczne sympatie mam, ale jako ksiądz jestem duszpasterzem dla wszystkich jednakowo. Niemniej jednak jestem już setnie znudzony wrzeniem smoły w tym diabelskim kotle polskiej polityki. Kto, komu, za co i czym przyłożył. Nie chce się słuchać, nie chce się czytać. A chcę i muszę. Muszę – bo jako komentator nie mogę nie wiedzieć choć z grubsza. Jako obywatel chcę, by pójście do kolejnych zapowiadających się wyborów przyniosło mądrze zagospodarowany głos. Mój wkład w budowanie Polski i Europy. Chrześcijańskich.

A ostatnio, i tu pani poseł ma rację, jednostronna i politycznie zaaranżowana obsesja seksualna. Celne określenie – obsesja. Wiem, że seksualności z życia wykreślić nie można. Wiem więcej – że to Stwórca świata i ludzi obdarował stworzenia seksualnością. Dlatego mój czarny i przystojny kocur łazi, obwąchuje co można i śpiewnie miaucząc woła, na noc wychodzi. Trochę to jest denerwujące, ale trudno, prawo natury wyrażające się obsesyjnie. Ale jeśli ludzie innych tematów już nie mają, to przepraszam, lecz muszę pani poseł i profesor rację przyznać. Mnie to też figę obchodzi (złagodziłem jeno wypowiedź).

Jednak wieczorem temat mi wrócił, przeczytałem tekst jeszcze raz. Z jednej strony nic tylko się cieszyć, że te obsesje Polaków nie obchodzą. Bo to pewnie prawda. Nie słyszałem w żadnej z rozmów (a żyję wśród ludzi) nawet małego odniesienia do tematów LGBT+. Jak usiłowałem kogoś przepytać, co ten skrót znaczy, dowiadywałem się, że „to te, no wie ksiądz, paskudniki”. Niech to nie będzie poczytane za mowę nienawiści ani mnie, ani moim rozmówcom. Obracałem wszystko w żart, pytając, co znaczy skrót PZPMdK (wiesz, Czytelniku? Nie? No i dłużej pożyjesz).

Ale rozmyślając nad tą ignorancją i obojętnością Polaków w materii wspomnianych obsesji seksualnych, doszedłem do wniosku, że owa obojętność jest niebezpieczna. Bo my tu sobie wzruszyliśmy ramionami, jako że nas to nic a nic nie obchodzi, a dotknięci obsesją spokojnie robią swoje. Wdrażają programy tolerancji, sami nietolerancyjni, dokonują destrukcji nie tylko sumień, ale zupełnie naturalnego szacunku dla sfery seksualnej. Od dorosłych po przedszkolaków. Jeszcze daleko im do pełnej infiltracji społeczeństwa. Jeśli jednak będzie nas to g... obchodziło, to obudzimy się któregoś dnia z ręką w n....

Niech posłowie i senatorowie pilnie strzegą ścieżek legislacyjnych, by nie prowadziły na bezdroża. Niech ministrowie patrzą na palce swoim resortom i urzędnikom. Niech rady rodziców w szkołach dobrze przyglądają się nawet niewinnym pedagogicznym nowinkom. I nie łudźmy się, gdy jeden czy drugi zwolennik nowego ładu pokornie wycofuje się. Przecież to leninowska zasada: Один шаг назад, два шагa вперёд – jeden krok do tyłu, dwa kroki naprzód. Strategia odziedziczona.

Ha! A co to jest PZPMdK? Zdradzę sekret, ale proszę nie powtarzać. Bo jest to dowcip z czasów głębokiego PRL-u, młodsi mogą nie pojąć jego podtekstów i pikanterii. Otóż, proste: „Przymusowe Zrzeszenie Posiadaczy Młynków do Kawy”. Oby tamte czasy nie wróciły pod innym i bardziej perfidnym szyldem.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • agnostos
  16.03.2019 21:53
  agnostos
  Mota się ksiądz w sofizmatach. Stad ta słaba ocena. A przecież duszpasterz jednakowo dla wszystkich powinien wiedzieć, że Bóg stworzył tych wszystkich na swój obraz i podobieństwo. Żaden człowiek nie może żyć bez miłości, więc i gejom ją dał...
 • nika
  17.03.2019 10:18
  Niby wszystko to prawda. Ale bardzo brakuje mi w Kościele treściwego nauczania na temat tego, czym jest grzech. Każdy. Nie chodzi mi o legalizm, tylko o to, czym w swej istocie jest grzech i jakie ma skutki. A także treściwego, nauczania o tym, czym jest w istocie opisywany problem i jak go traktować. Brakuje mi też popularyzowania wiedzy naukowej, prawdziwej, nie udoktrynalizowanej przez "nowoczesne" WHO czy środowiska LGBT, o naturze tego zagadnienia. Żeby przeciętny człowiek mógł sam zobaczyć, o czym mowa, żeby miał własne zdanie. I żeby nie musiał wysłuchiwać z jednej strony, agitacji określonych środowisk, a z drugiej - rozemocjonowanych i często przekraczających normy, równie niebudujących wykrzykiwań, choćby i osoby, o której Ksiądz na wstępie. Bo to wszystko tylko zamęt sieje i wrogo nastawia. A Bóg dał nam ducha mocy, miłości i trzeźwego myślenia. Korzystajmy. Dla pożytku swojego i bliźnich. ps. Martwi mnie bardzo, że - wg kręgów zbliżonych do późnych nastolatków - wielu kreuje się na L, G, B, T, choć wcale nimi nie są. Nie wiedzą, co sobie gotują...
 • Toreador
  19.03.2019 08:50
  Ot , i widzi Ksiądz , to co ciekawe najlepiej widać na końcu . Jeden z Szan. Internautów pisze o piekle , o grzechu który do niego prowadzi a drugi "skąd to wiadomo ?" bo nie z ambony , właśnie niech każdy robi swoje , jeśli pada takie pytanie to znaczy ,że jednak nie robią , ok ?
  Wiem , wiem najlepiej jest mówić o tym aby "zanurzyć się w miłości Chrystusa " i "kwiatkach " i o niczym … a tutaj ma chrześcijaństwo wyzwanie sodomitów rzucone jak ongiś na rycerska rękawica w twarz i ksiądz na parafii od tych tematów ucieka , dezerteruje z … ambony, jakby tam kaznodziei w ogóle nie było , skutek duszpasterski ten sam .
 • Toreador
  19.03.2019 08:53
  P.S . Enc. "Mater et Magistra " mówi o znakach czasu którym kościół MUSI stawić czoło , o obecnej teraźniejszości sodomia to jeden z nich .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9