Wykorzystać siłę ewangelizacyjną młodzieży

Dla młodych będących z dala od Kościoła najbardziej wiarygodnymi świadkami są ich rówieśnicy.

Stąd Kościół lepiej musi wykorzystać siłę ewangelizacyjną, jaką są sami młodzi. Wskazuje na to kard. Sergio da Rocha, który jest relatorem generalnym Synodu Biskupów.

Brazylijski hierarcha podkreśla, że synod jasno pokazuje, iż trzeba bardziej zauważyć i mocniej docenić młodzież, która już spotkała Jezusa. „Dla młodych nie ma lepszego magnesu niż rówieśnik, który prawdziwie pociąga swoją wiarą” – mówi Radiu Watykańskiemu kard. da Rocha.

"Patrzymy w przyszłość z nadzieją. Bierze się ona z tego, że chcemy coraz bardziej opierać się na młodzieży zarówno w codziennym życiu Kościoła, jak przede wszystkim w ewangelizacji młodych będących z dala. Synod stał się wezwaniem do większej odpowiedzialności za młodych, do coraz większego przyjmowania ich w naszych wspólnotach, doceniania ich roli, uznawania ich wartości – mówi kard. da Rocha. – Chcemy bardziej liczyć na młodzież i bazować na niej zarówno w Kościele, jak i społeczeństwie. Ważne jest, by pamiętać, że młodzi wezwani są do bycia chrześcijanami nie tylko w Kościele, ale przede wszystkim w społeczeństwie".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MŁODZI, SYNOD

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6