Synod: Podsumowanie prac w grupach

Na Synodzie Biskupów podsumowano prace w 14 grupach językowych, w których dyskutowano trzecią część dokumentu roboczego poświęconą drogom duszpasterskiego i misyjnego nawrócenia.

Zwrócono uwagę na powołanie do świętości, liturgię, kerygmat, praktykowanie katolickiej nauki społecznej. Podkreślano też rolę mediów społecznościowych w ewangelizacji.

Liturgia musi dziś angażować całego człowieka. Część wiernych nie rozumie Mszy świętej, a przez to uczestniczy w niej biernie. Dlatego ojcowie synodalni zauważyli potrzebę katechez liturgicznych, które są pomocne w zrozumieniu Eucharystii. Przypomnieli też, że punktem wyjścia w rozmowach i pracy z młodzieżą jest ich powołanie do świętości. Młodzi ludzie mają dążyć do doskonałości w swoim życiu, we współpracy z innymi. Trzeba im tę drogę pokazać, aby stali się m.in. dobrymi katolickimi lekarzami, prawnikami, dziennikarzami, ekonomistami, twórcami życia gospodarczego. Swoją wiarę powinni przekładać na codzienne życie.

Aby dotrzeć do ludzi młodych z przekazem Ewangelii potrzebne jest dobre wykorzystanie mediów społecznościowych - mówi Radiu Watykańskiemu abp Stanisław Gądecki.

„Częścią drogi uświęcenia jest sposób korzystania z mediów społecznościowych. W szczególności, gdy idzie o ich użyteczność ewangelizacyjną. W wielu krajach zachodnich młodzi starają się wprowadzać to w życie. Często poprzez media społecznościowe mają dostęp do ewangelizacji – mówi abp Gądecki. – W ten sposób te «semina werbi», czyli słowa-ziarna mogą docierać do każdego młodego człowieka. To, co jest w tej chwili częścią refleksji synodalnej stało się też jakimś punktem wyjścia do dyskusji w diecezjach i do przepracowania pewnego aggiornamento tych tematów dla Kościoła w różnych krajach. Ten synod jest traktowany nie tyle, jako coś co zmierza ku końcowi, ile raczej właśnie odwrotnie, jako proces, który się rozpoczyna”.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MŁODZI, SYNOD

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6