Konferencja ginekologów katolickich

W Rzymie zakończyła się 11 Międzynarodowa Konferencja Organizacji Ginekologów Katolickich MaterCare International.

Reklama

Tematem tegorocznego spotkania był „Katolicyzm i opieka nad zdrowiem matek”. Podczas Mszy dla uczestników spotkania przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia podziękował obecnym za ich troskę o życie i rodzinę. „Kościół patrzy na Was jak na uczniów Chrystusa, którzy postanowili przeżywać swoją profesję jako powołanie do ochrony i promocji życia” – podkreślił abp Zygmunt Zimowski wyrażając jednocześnie nadzieję, że będą oni zawsze głosicielami „ewangelii życia”.

W spotkaniu wzięli udział lekarze, położne oraz inni pracownicy służby zdrowia z kilkunastu krajów świata. O czterech głównych zasadach przyświecających  ginekologm katolickim zrzeszonym w MaterCare International mówi prof. Bogdan Chazan, przewodniczący Rady tej organizacji.

„Nasza organizacja MaterCare, a także obrady tej konferencji opierają się na czterech zasadach. Pierwszą są kompetencje. Katoliccy lekarze ginekolodzy mają być kompetentni w swojej opiece nad matką i dzieckiem. Muszą posiadać aktualną wiedzę, tak aby odpowiadać na potrzeby zdrowotne swoich pacjentów. Po drugie niezmiernie istotna jest niewzruszona wiara – podstawa ich pracy i życia. Po trzecie community, a więc widzenie pacjenta w szerszym kontekście środowiska, rodziny. I wreszcie po czwarte – współczucie, bycie blisko. Oprócz wiedzy medycznej i wsparcia lekarskiego potrzebne jest także pocieszenieˮ - powiedział prof. Chazan.

Uczestniczący w konferencji Polacy dzielili się m.in. doświadczeniami dotyczącymi rozpoznawania płodności. Mówi o tym Natalia Suszczewicz, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny.

„W czasie Międzynarodowej Konferencji zaprezentowano niezwykłe doświadczenie polskie. W naszym kraju na uniwersytetach medycznych wprowadzono innowacyjne zajęcia z metod rozpoznawania płodności i ochrony zdrowia prokreacyjnego. W Rzymie zaprezentowano również bardzo różne doświadczenia ginekologów położników z różnych krańców świata, gdzie zmagają się oni z wypełnianiem obowiązków ginekologa-położnika zgodnie z własnym sumieniem, niejednokrotnie będąc piętnowanymi. Niekiedy tylko jednostki są w stanie wytrwać w danym kraju nie zapisując antykoncepcji nie wykonując aborcji ani in vitroˮ - powiedziała Suszczewicz.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Reklama