Spotkanie z Chrystusem prowadzi do otwarcia na innych

Rośnie świadomość faktu, że dla współczesnego człowieka groźniejszym od kryzysu ekonomicznego jest pogłębiający się kryzys antropologiczny. Zwrócił na to uwagę dyrektor trwającego w Rimini nad Adriatykiem Mityngu Przyjaźni Narodów. Stąd, jak podkreśla Sandro Ricci, wybór tegorocznego hasła spotkania „Alarm w sprawie człowieka”.

„Mityng w Rimini jest znaczącym wydarzeniem przede wszystkim jako miejsce spotkania ludzi mających różne historie, przekonania i poglądy, którzy tu się poznają, konfrontują i zaprzyjaźniają – powiedział Ricci Radiu Watykańskiemu. – Nie można go sprowadzać tylko do serii wystąpień polityków czy spektakli artystycznych; to jest konkretny moment życia. Nasza tożsamość, jako organizatorów, jest jednoznaczna. Jesteśmy ludźmi wierzącymi, którym osobiste doświadczenie Chrystusa pozwoliło bardziej otworzyć się na dialog, wyjść z chrześcijańskim przesłaniem do wszystkich. I właśnie to przyciąga w ciągu tych lat do Rimini ludzi z całego świata, reprezentujących różne religie i poglądy filozoficzne, polityczne czy ekonomiczne. Łączy nas pragnienie poszukiwania tego co wysokie, troska o człowieka coraz bardziej zagubionego czy wręcz poddanego otaczającej go rzeczywistości”. 

Dyrektor Mityngu Przyjaźni Narodów wskazuje, że niezwykle ważnym momentem spotkań w Rimini są świadectwa. Pochodząca z komunistycznej Kambodży Claire Ly wiele lat była więziona w obozie koncentracyjnym. Trafiła tam jako buddystka, a współwięźniarki pokazały jej Chrystusa. Po przejściu na chrześcijaństwo i uwolnieniu z obozu zaczęła służyć ludziom prześladowanym z powodu swych poglądów i promować dialog. Z kolei Chińczyk Tianyue Wu wykładający filozofię na uniwersytecie w Pekinie wskazał, że nie istnieje tak zsekularyzowane środowisko, w którym nie można by dawać
świadectwa swej wiary.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10