Życie bez Boga to droga samozagłady

Z udziałem polskich biskupów, na czele z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski oraz przedstawicieli Episkopatu Kazachstanu na Jasnej Górze rozpoczęły się główne uroczystości NMP Królowej Polski.

Z udziałem polskich biskupów, na czele z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski oraz przedstawicieli Episkopatu Kazachstanu na Jasnej Górze rozpoczęły się główne uroczystości NMP Królowej Polski.

Wyścig za stylem życia bez Boga, bez etyki, zasad moralnych, brak kultury i agresja także wśród partii politycznych to droga samozagłady - mówił abp Józef Michalik w czasie Mszy św. odpustowej 3 maja w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na Jasnej Górze.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przypomniał, ze znane są historie narodów bogatych, wykształconych, kulturalnych, które zniknęły z historii, bo zabrakło im siły ducha, woli życia etycznego, moralnego.

- Polski dziś nie stać na konkurowanie dobrami materialnymi z innymi narodami, nie możemy sobie pozwolić na udział w wyścigu zbrojeń, ale niepokojący jest nasz udział w wojnach niesprawiedliwych i szerzony dziś wyścig za stylem życia bez Boga - ubolewał abp Michalik. Dodał, że niepokoi promowanie życia bez etyki, zasad moralnych, niepokoi "państwo nie mające odwagi uchwalania praw zgodnych z Bożym prawem, naturą ludzką i dobrem narodu". - Niepokoić musi i niepokoi brutalizacja życia publicznego i eliminacja Pana Boga z życia tegoż społeczeństwa - wymieniał dalej arcybiskup. - Musi niepokoić brak kultury i agresja gdziekolwiek widziana, także wśród partii politycznej, która się staje hańbą ojczyzny. To jest kierunek donikąd. To jest droga samozagłady - przestrzegał.

«« | « | 1 | » | »»
 • babciamarianna
  03.05.2013 17:14
  Cała ta organizacja pod nazwą KrK .... jest jak statua w Świebodzinie z zewnątrz beton , w środku pustka .....
 • Stanisław_Miłosz
  03.05.2013 18:29
  Smutny jest los polskich "belgów", zamiast skupić się na pilnowaniu grila by się kiełbasa nie przypaliła, to muszą dzielić uwagę z portalami by wytropić obłudnika Michalika.

  Służba nie drużba. Jak mus, to mus. Misja. Ja to rozumiemiem. Ku większej chwale Oświeciciela nigdy za dużo poświęcenia.
 • Z Libanu
  03.05.2013 19:22
  @apast13 i inni ateiści, skoro tak bardzo Wam daleko do Boga, to po co czytacie artykuły katolickiej gazety? Żyjcie sobie, jak chcecie, nikt Was do niczego nie zmusza. Czy jakiś katolik stoi przy Was ze spluwą i każe czytać GN? Chyba nie. Wejdźcie sobie na portal GW albo innej gazety, przy której czujecie się bezpieczni.
  Biskup zwraca się do tych, którzy są wierzący i do wątpiących, którzy chcą się na Boga otworzyć. Nikogo do niczego nie zmusza. Ale najwyraźniej sama jego obecność i przyznawanie się do wiary razi "tolerancyjnych" ateistów. Drodzy ateiści - pozwólcie nam żyć i nie kryć się ze swoimi poglądami. Chcecie na piedestale postawić swoje plany, pieniądze, seks, dobry humor i co tam chcecie, a potem iść do piachu, bo nie uznajecie Nieba, proszę bardzo. Ale nie miejcie pretensji, że nie wszyscy chcą w piachu skończyć. Ja nie chcę.
  Chrystus zmartwychwstał!
 • z boku
  03.05.2013 20:12
  I macie rację @apast13 i @smutnybelg. Szczegolnie abp Michalik, symbol konserwatyzmu kościelnego, obrońca zdeprawowanego księdza Tylawy jest tym, który pokazuje jak się żyje bez Boga. To co wygłasza są tylko słowa, niepoparte żadnym dobrym czynem.
  Nie ma w tych słowach żadnego humanizmu, zrozumienia dla tak zróżnicowanego świata, jest tylko buta, że on i Kościół w Polsce ma najdoskonalsze i pozytywne wizje, które jakoby miałyby uszczęśliwić ludzi. Gdyby tak było, nie potrzeba byłoby o tym mówić, ludzie sami podążaliby za Kościołem. Jest odwrotnie, po tym jak obserwuje się Kościół, pełen pychy i pazerny, do kościoła chodzi 40% ochrzczonych.
  Dla hierarchii w Polsce Franiciszek jest problemem, bo krytykuje księży, ich materialne przywiązanie do dóbr, brak skromności, niechęć do odwiedzania ludzi w potrzebie.
  Więc okolicznościowe mowy abp Michalika są wołaniem na pustyni.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8