"Biblia" telewizyjnym megahitem w USA

Serial bije rekordy popularności, a szatan przypomina... Obamę! Amerykanie zamiast historii o gangsterach wolą opowieść o Bogu, który ich zbawia. Okazuje się, że publiczność ma "głód wiary".

Trwający blisko 10 godzin serial, który opowiada historie biblijne, obejrzało w dniu premiery 13 mln widzów! To absolutny rekord w kategorii programów rozrywkowych w USA w tym roku. Nikt nawet nie zdołał zbliżyć się do tego wyniku. A konkurencja była mocna, gdyż Amerykanie pasjonują się m.in. "Grą o tron", czy kolejną edycją "Idola". Jeszcze większym sukcesem jest wydanie "Biblii" na DVD. Produkcja  jest najszybciej sprzedającym się serialem wszechczasów. "Biblia" robi także furorę poza granicami USA, m.in. w Kanadzie, Portugalii i Hiszpanii.

Zachęceni sukcesem serialu producenci z Hollywood postanowili, że zainwestują w stworzenie filmowej wersji hitu. Serial opowiada historie ze Starego i Nowego Testamentu. Film skoncentruje się na najważniejszym - będzie opowieścią o Jezusie Chrystusie.

"Biblia" ma na celu przekazanie w atrakcyjnej dla współczesnego widza formie opowieści znanych z kart Pisma Świętego. Widzowie mogą zobaczyć grę aktorską na wysokim poziomie oraz najnowocześniejsze efekty specjalne.

Ciekawostką jest, że serialowy szatan przypomina prezydenta Stanów Zjednoczonych. Autorzy musieli się z tego tłumaczyć.

Pomysłodawcami i twórcami serialu są nominowana do Grammy i Złotego Globu aktorka Roma Downey i producent Mark Burnett, katolickie małżeństwo zafascynowane "Dziesięciorgiem przykazań" Cecila B. DeMille'a z 1956 roku. Podkreślają, że "Biblia" nie jest dla nich zwyczajną produkcją - To był głos od Boga. Jesteśmy ludźmi wiary i wyraźnie czuliśmy, że to coś, co musimy zrobić - mówią otwarcie.

-  Gdy trzy lata temu próbowaliśmy zainteresować stacje naszym scenariuszem, od wszystkich słyszeliśmy jedno i to samo: "Nikt nie będzie chciał oglądać Biblii w telewizji". Jesteśmy zadowoleni, że byli w błędzie - mówi Burnett. Jego zdaniem wielki sukces "Biblii" jest dowodem na to, że Amerykanie mają ogromny głód wiary.

 

Zobacz trailer serialu "Biblia":
BibleSeries THE BIBLE - Official Trailer

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6