Brak na razie decyzji w sprawie jego uczestnictwa w obrzędach Triduum.
Stan zdrowia Ojca Świętego cały czas się poprawia, wynika z najnowszych informacji Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, na razie jednak nic nie wskazuje na obecność Papieża podczas celebracji liturgicznych Wielkiego Tygodnia.
Stopniowa poprawa stanu zdrowia
Jak informuje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, Papież kontynuuje zaleconą rekonwalescencję, a obraz stanu jego zdrowia pozostaje stabilny. Widać stopniową poprawę motoryki, oddychania oraz poprawę głosu. Również wyniki badań krwi są dobre.
Papież przez dłuższe okresy nie korzysta z natleniania. Jak poinformowano, tlen o wysokich przepływach jest obecnie stosowany szczątkowo i głównie w celach terapeutycznych.
W ostatnich dniach Franciszek przyjmował wizyty arcybiskupów Edgara Peña Parry z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, Paula Gallaghera, watykańskiego sekretarza ds. Relacji z Państwami i Organizacjami Międzynarodowymi, Luciano Russo, sekretarza ds. Przedstawicielstw Papieskich oraz niektórych przełożonych Kurii Rzymskiej i prefektów dykasterii.
Brak informacji o celebracjach Wielkiego Tygodnia z udziałem Papieża
Jak podaje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, nadal nic nie wskazuje na obecność Franciszka podczas obrzędów Wielkiego Tygodnia. Będzie to również zależało od pogody.
Uroczystą Mszę św. w Niedzielę Palmową odprawi w zastępstwie Franciszka kardynał Leandro Sandri, emerytowany były prefekt Dykasterii ds. Kościołów Wschodnich.
Papież w minioną niedzielę niespodzianie pojawił się na Placu św. Piotra podczas Jubileuszu Osób Chorych i Służby Zdrowia. W czwartek natomiast był na spacerze i postanowił go przedłużyć, aby udać się na modlitwę do Bazyliki św. Piotra, gdzie został otoczony przez setki wiernych, którzy życzyli mu powrotu do zdrowia i których błogosławił.
Modlitwę poprowadzi archiprezbiter bazyliki Św. Piotra kardynał Mauro Gambetti.
Decyzję podjęli kardynałowie na pierwszej kongregacji generalnej po śmierci Franciszka.
O teologicznym i duchowym wymiarze śmierci, oraz symbolice odejścia papieża Franciszka.
Nie jest możliwe uznanie zaistniałego faktu za nieistniejący lub niemożliwy do potwierdzenia.