Siedmioletnia Tiffany przez rok płaciła swemu bratu, kuzynowi i koleżance, by przychodzili się z nią modlić. Skutki tej modlitwy przeszły najśmielsze oczekiwania. Lenny LaGuardia z Międzynarodowego Domu Modlitwy w Kansas City wierzy, że w Lublinie będzie podobnie.
Po przeczytaniu tego maila poprosiłem zaraz, by sekretarka znalazła mi numer telefonu do dziewczynki. Już go miała (skąd kobiety wiedzą, czego będę potrzebował?). Zadzwoniłem. Odebrała mama Tiffany. Kiedy się przedstawiłem, powiedziała, że nie wie, co zrobiłem, ale Tiffany miała taką moc przekonywania, że na jej prośbę obdzwoniła wszystkie kościoły w mieście. Pomodliłem się z Tiffany przez telefon i prosiłem, by odzywała się czasem do mnie. Spotkania w domu dziewczynki trwały przez rok i dwa miesiące w każdy czwartek. Za każdym razem płaciła innym dzieciom, by się z nią modliły. Po roku jej mama była na zebraniu w kościele, gdzie pastor mówił o wielkich owocach w ich mieście. Nie wiedział, jak to się dzieje, że coraz więcej ludzi przychodzi do kościoła, że są nawrócenia i wielkie znaki. Powiedział też, że rozmawiał z innymi pastorami, którzy widzą w swoich parafiach to samo. Nikt nie wiązał tego z Tiffany. Po roku i dwóch miesiącach odbyło się wielkie spotkanie uwielbienia wszystkich parafii z tego miasta. Wtedy Tiffany uznała, że nie będzie robić konkurencji i dołączyła się do modlitwy w kościele. Was, dzieci Lublina i wszystkich innych miast w Polsce, też posyłam, byście szły i zakładały grupy modlitwy, które nie ulękną się niczego. Macie moc wojowników Pana! – mówił Lenny LaGuardia na zakończenie spotkania w Lublinie.
Jezus daje nam wszystkim swego Ducha
Ks. dr Sławomir Pawłowski przewodniczący Archidiecezjalnej Rady Ekumenicznej
– Czas Chwały to spotkania uwielbienia, które w naszej archidiecezji odbywają się od ponad trzech lat. Często zapraszamy na nie jakichś gości, którzy mogą się podzielić swoim świadectwem lub nauczaniem. Tym razem gościem był Lenny LaGuardia, protestant, który jest specjalistą w dziedzinie ewangelizowania dzieci i przez dzieci. Jego nauczanie skierowane do dzieci jest zgodne z nauką Kościoła katolickiego. Nie różnimy się w modlitwie uwielbienia i głoszeniu, że Jezus chce działać w naszym życiu i daje nam wszystkim, także dzieciom, swego Ducha. Lenny ma niewątpliwie dar mówienia o Jezusie do dzieci, dlatego zaprosiliśmy na Katolicki Uniwersytet Lubelski osoby zaangażowane w różne lubelskie wspólnoty oraz rodziców z dziećmi, by posłuchali jego nauczania i świadectwa. Spotkaniu patronował Instytut Ekumeniczny KUL, a przez moją osobę także Archidiecezjalna Rada Ekumeniczna. Na zakończenie spotkania odbyła się dla chętnych Eucharystia, w której mógł uczestniczyć każdy, ale niekatolicy, zgodnie z prawem kościelnym, nie przystępowali do Komunii świętej.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
„Trzeba doceniać to, co robią i dawać im narzędzia do dalszego dążenia naprzód” .
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).