TV TRWAM - Biskupi bronią, ale i wymagają

Episkopat ustanowi delegata ds.Telewizji TRWAM, a jego zadaniem będzie m.in. czuwanie nad treściami emitowanymi przez tę stację – poinformował KAI abp Józef Michalik.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zapowiedział też, że biskupi zgromadzeni na 359. zebraniu plenarnym w Warszawie wyrażą po raz kolejny swe poparcie dla starań TV TRWAM o miejsce na multipleksie cyfrowym. Biskupi dyskutowali dziś m. in. o sytuacji Telewizji TRWAM, w związku z jej staraniami o miejsce na multipleksie oraz listem, jaki prezydium Episkopatu otrzymało na ten temat od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Rada deklaruje w nim m.in. wolę przeznaczenia jednego miejsca na multipleksie dla programu o profilu społeczno-religijnym.

Abp Michalik powiedział KAI, że biskupi są za podtrzymaniem wyrażonego już dwukrotnie stanowiska – najpierw przez Radę Stałą, a następnie przez całą Konferencję Episkopatu – że telewizja ta winna dostać miejsce na multipleksie. Okazją do tego będzie konkurs, jaki jeszcze tej jesieni ma ogłosić Krajowa Rada.

"Przyznanie miejsca na multipleksie cyfrowym będzie dla TV TRWAM dużą szansą i olbrzymim wyzwaniem" - ocenił przewodniczący Episkopatu. "Telewizja ta jest potrzebna, gdyż realizuje ona ważny program, natomiast staną przed nią wielkie wyzwania nie tylko w sferze programowej, gdyż z miejscem na multipleksie związane są olbrzymie koszty" - dodał.

Abp Michalik poinformował, że najprawdopodobniej biskupi wyznaczą delegata Konferencji Episkopatu do kontaktów z Telewizją TRWAM, który będzie miał podobne kompetencje do Zespołu Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja. "Zostaną ustanowione określone struktury ze strony Episkopatu, których zadaniem będzie zapewnienie wzajemnej łączności oraz czuwanie nad kształtem programowym tej stacji" - wyjaśnił przewodniczący Episkopatu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10