Papież ukończył trzeci tom książki

Ojciec Święty zakończył pisanie trzeciego tomu książki „Jezus z Nazaretu” i można się spodziewać jego kolejnej encykliki.

Ujawnił to watykański sekretarz stanu, po liturgii w parafialnym kościele w Introd w Dolinie Aosty, gdzie spędza wakacje. Kard. Tarcisio Bertone mówił w homilii o nowej ewangelizacji, a po Mszy spotkał się z dziennikarzami. Poinformował, że Papież już ukończył swoje dzieło, które poświęcił ewangeliom dzieciństwa. Książka ta, jak stwierdził włoski purpurat, będzie wspaniałym darem na Rok Wiary. Być może ukaże się także nowa, czwarta już w tym pontyfikacie, encyklika.

W czasie rozmowy z dziennikarzami nie zabrakło odniesienia do papieskich wakacji, które swego czasu Benedykt XVI spędzał właśnie w Introd. Odpowiadając na pytanie o możliwość powrotu Ojca Świętego do Doliny Aosty, kard. Bertone przyznał, że Papież tęskni za tamtymi czasami, ale musi brać pod uwagę swój podeszły wiek. Poinformował on ponadto, że właśnie do Rzymu przyjechał starszy brat Benedykta XVI, ks. Georg Ratzinger. „Castel Gandolfo jest dla nich odpowiedniejszym miejscem na wakacje” – stwierdził watykański sekretarz stanu.

Informację o zakończeniu prac nad papieską książką, która stanowi zwieńczenie cyklu „Jezus z Nazaretu”, potwierdziło watykańskie biuro prasowe. W komunikacie poinformowano, że trwają obecnie prace nad tłumaczeniami z niemieckiego oryginału, by dzieło wydać jednocześnie w różnych językach.

«« | « | 1 | » | »»
 • gut
  02.08.2012 14:12
  U lala! :)
 • Savonarola
  04.08.2012 17:57
  Papiez chyba zdaje sobie sprawe z tego,ze katolicy dosc niechetnie sigaja po ksiazki o tematyce religijnej,wiec "kasowe" to wydanie nie bedzie... Czytajac XVII rozdzial Ewangelii sw.Jana(-dla przypomnienia Jezus modli sie w ogrodzie Getsemane) w 11 wersecie Jezus nazywa naszego Stworce- Ojcem Swietym.Czy biorac przyklad z Jezusa nie powinnismy mianem Ojca Swietego nazywac naszego Boga-Ojca? A papiez po swojej smierci traci swoja tymczasowa swietosc i musi byc powtornie,w procesie beatyfikacji i kanonizacji "wyswiecany" przez swojego nastepce. Moze "swietosc" watykanskiego ojca swietego ,jest rowna "swietosci" swietego spokoju? Wiem,wiem,niewiele moich komentarzy nadaje sie do opublikowania,ale moze Jego Eminencja Cenzor zastanowi sie nad poruszanymi przeze mnie pytaniami...a moze,jak to kiedys powiedzial Maciek Zieba,sa pytanie na ktore njalepsza odpowiedzia jest milczenie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8