Zakończyło się osiem projektów prowadzonych przez polskich misjonarzy w Burundi, Kamerunie, Kenii, RPA i Rwandzie.
Ojciec Święty mianował dyrektora programowego watykańskich mediów i nowego redaktora naczelnego L’Osservatore Romano.
- uważa ordynariusz Ratyzbony, bp Rudolf Voderholzer.
- uważa bp Giorgio Bertin ordynariusz Dżibuti i administrator apostolski w Somalii.
Bóg przyszedł na świat przez Maryję w cierpliwości. Te słowa wypowiedział papież Franciszek w dziesiątym odcinku rozważań nad modlitwą: „Zdrowaś Maryjo”. Mają one formę rozmowy z ks. Marco Pozzą, teologiem i kapelanem więzienia w Padwie. Są emitowane we włoskiej telewizji katolickiej TV 2000.
Tak stanie się już we wrześniu. Diecezjan czekają wielomiesięczne przygotowania do tego wydarzenia.
„Powinniśmy wzmacniać chrześcijańską duchowość, wolną od obsesji konsumpcji, jeśli chcemy wyzwolenia od niewoli praktycznego materializmu”.
Komitet organizacyjny lutowego spotkania na temat ochrony małoletnich w Kościele zachęcił wszystkich jego uczestników do osobistego spotkania z ofiarami nadużyć popełnionych przez duchownych przed szczytem w Rzymie. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało list wystosowany przez kardynałów Blase Cupicha, Oswalda Graciasa, abp. Charlesa Sciclunę oraz ks. Hansa Zollnera SJ.
Ojciec Święty mianował znanego watykanistę, dr. Andreę Torniellego dyrektorem Wydziału ds. Wydawnictw Departamentu Komunikacji.
Na przykład św. Józefa, towarzyszącego Jezusowi w milczeniu, człowieka marzeń, mocno kroczącego po ziemi wskazał Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty w Watykanie.
Papież Franciszek ostrzegł, że ci, którzy nie traktują polityki jako służby, mogą stać się narzędziem ucisku, marginalizacji i zniszczenia. Dodał, że korupcja, ksenofobia i rasizm są "hańbą życia publicznego i zagrażają pokojowi społecznemu".