Papież do młodych jezuitów.
Polska od lat współpracuje z papieskim stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, z tymi, którzy są na miejscu, w Syrii. Oni wiedzą najlepiej jakiej pomocy tam potrzeba – mówi Janusz Kotański, ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej. Dziś w siedzibie ambasady odbyła się prezentacja projektu „50 tys. świec dla pokoju w Syrii”. Wczoraj podaczas modlitwy „Anioł Pański” jedną z nich zapalił Papież Franciszek.
Papież przyjął prezydenta Autonomii Palestyńskiej.
W pierwszym dniu COP24 na sali plenarnej głos zabrał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin.
Przywódca, który nie wyciąga ręki do „nieprzyjaciela” i nie siada z nim do dialogu nie jest w stanie poprowadzić swego narodu do pokoju. Franciszek mówił o tym podczas specjalnej audiencji dla włoskiego stowarzyszenia „Rondine Cittadella della Pace” – „Jaskółki - Bastion Pokoju”. Pomaga ono młodzieży z terenów dotkniętych konfliktami, która po zakończeniu nauki powraca do swych krajów.
Papież Franciszek w najnowszym wywiadzie mówi, jak uniknąć kryzysu życia konsekrowanego. Jakich kapłanów i zakonników ceni najbardziej? Czego radzi unikać?
Pierwsza w historii Msza św. w obrządku koptyjskim została odprawiona na terytorium Arabii Saudyjskiej. Odprawił ją 2 grudnia bp Marek (Morkos) z diecezji Szubra al-Chajma po tym, jak podczas wizyty w Egipcie saudyjski następca tronu książę Muhammad ibn Salman zaprosił duchownych Kościoła koptyjskiego do swej ojczyzny.
Na konieczność oczyszczania naszej wiary, aby nie ograniczała się jedynie do nawyków i stawała się bardziej żywotną wskazał papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
Ks. prał. Franciszek Ślusarczyk i ks. prof. Janusz Mastalski zostali nowymi biskupami pomocniczymi archidiecezji krakowskiej. Sakrę przyjmą 5 stycznia 2019 r. w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, utożsamiany z szefem watykańskiego rządu, bierze udział w szczycie klimatycznym.
Jest patronem Indii i Japonii oraz marynarzy. Orędownik w czasie zarazy i burz.
Kilkaset osób - głównie młodych katolików i ewangelików - spotkało się na Ekumenicznej Modlitwie Młodych.