Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Niektórym wydaje się, że prawdę można zasypać. Wystarczy tylko wykopać głęboki dół, prawdę wrzucić na dno, potem przysypać, a dla pewności zabetonować. I sprawa załatwiona.
więcej z tego numeru »
Przyzwyczailiśmy się narzekać na stan rodziny w Polsce i na świecie. Nie bez powodu. Niektóre dane w tej dziedzinie są zatrważające. Na przykład we Francji dramatycznie rośnie liczba dzieci urodzonych poza małżeństwem. W 1980 roku było ich 11,4 proc., a w 2006 r. aż 50 proc.! Co drugie dziecko rodzi się poza małżeństwem
Podobno Polacy, a wśród nich tzw. celebryci, czyli osoby znane z tego, że są znane, coraz chętniej spędzają urlop w Polsce. Mogliby sobie pojechać w daleki świat, ale nie – oni wolą Polskę. Dlaczego?
Popularny prezenter pogody w TVN Tomasz Zubilewicz, aktorka Jolanta Fraszyńska, europoseł Paweł Kowal, były minister Jerzy Polaczek, biznesmen Andrzej Raj, wydawca w TVN24 Artur Moczarski.
Trwa Rok Kapłański, któremu patronuje św. Jan Maria Vianney. 4 sierpnia przypada wspomnienie świętego i jednocześnie 150. rocznica jego śmierci.
Możemy być z siebie dumni - chciałoby się powiedzieć, czytając komentarz Marcina Jakimowicza (str. 16-19) do raportu o stanie wiary Polaków, opracowanego przez KAI. Opracowanie podsumowuje 20 lat funkcjonowania Kościoła w wolnej Polsce.
Siła przyzwyczajenia jest ogromna. Przejawia się ona w ocenie wielu zjawisk społecznych. W tym numerze sporo piszemy m.in. o planach wybudowania w Polsce pierwszej elektrowni atomowej (str. 16–21) oraz prezentujemy projekty uregulowania problemu zapłodnienia in vitro – panów Gowina i Piechy oraz Komitetu Contra in Vitro.
Rozwój, modernizacja i postęp to trzy najświętsze słowa współczesnego świata. Świętsze od indyjskich krów. Jak świat długi i szeroki wszystko musi się rozwijać, modernizować i dążyć do postępu.
Pierwsza wiadomość jest dobra - ludzie wierzą w cuda. Druga jest zła - ludzie wierzą w cuda ekonomiczne, które zdarzają się rzadko, a nie wierzą w cuda Boskie, których jest wiele.
Pomiędzy Polską a Włochami toczy się mecz o stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Polacy do zawodów wystawili Jerzego Buzka, a Włosi nieznanego szerzej w naszym kraju Mario Mauro.
Garść uwag do czytań Poniedziałku Wielkanocnego z cyklu „Biblijne konteksty”.
Uwzględniają czytania i antyfony mszalne.
To fundament wiary chrześcijańskiej.
Tradycja odprawiania Drogi Krzyżowej związana jest z pielgrzymowaniem do Jerozolimy i odnajdywaniem miejsc świętych.
Na to i inne pytania odpowiada ks. Karol Godlewski, dogmatyk z KUL.
A to z racji wspólnej w tym roku daty obchodów Wielkiej Nocy.
Po udzieleniu błogosławieństwa Franciszek objechał papamobile Plac św. Piotra.
To spotkanie nie było pewne do ostatniej chwili.
Podziękowali też za wsparcie dla Ukrainy.
Nie jest możliwe uznanie zaistniałego faktu za nieistniejący lub niemożliwy do potwierdzenia.
"Biblijne konteksty" do czytań na poszczególne dni Triduum Paschalnego.
Na poszczególne dni Świętego Triduum Paschalnego.
Z cyklów "Zrozumieć słowo", "Biblijne konteksty", "Biblijne konteksty. Wideokomentarz", "Od słowa do Słowa" i "Wyzwania".
ks. Leszek Smoliński
Poranek wielkanocny to triumf życia nad śmiercią, miłości nad obojętnością oraz nadziei, która zawieść nie może.
Maria Sołowiej
Mądrość Kościoła daje nam Wielką Sobotę. Każe nam w ten dzień uklęknąć przy Bożym Grobie. Modlić się i czekać.
Andrzej Macura
W tej sprawie chyba jednak nie.
Poznaj społeczną naukę Kościoła.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.