Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Muszę zacząć od przeprosin. Dwa tygodnie temu napisałem, że nikt do tej pory nie przeprowadził badań socjologicznych, pokazujących zależność między udziałem w wyborach a praktykami religijnymi. Nie miałem racji.
więcej z tego numeru »
Na froncie przygotowań do obchodów 20. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów (więcej na str. 16–23) sytuacja jest dynamiczna. Ciągle nie wiadomo, gdzie zjawią się najważniejsi polscy politycy. Czy choć w jednym miejscu spotkają się razem obecnie urzędujący prezydent i premier oraz Lech Wałęsa?
Im bliżej wyborów do Parlamentu Europejskiego, które w Polsce odbędą się 7 czerwca, tym więcej będzie narzekania na niską świadomość obywatelską naszych rodaków.
Nasze potoczne wyobrażenie o muzułmanach nie jest zbyt dobre. Często kojarzą się z terroryzmem, religijnym fanatyzmem, agresją wobec wyznawców innych religii. Jak każde uogólnienie, również to jest fałszywe.
Od 8 do 15 maja Benedykt XVI będzie przebywać w Izraelu i Jordanii. Będzie trzecim, po Pawle VI i Janie Pawle II, papieżem, który odwiedzi Ziemię Świętą.
Francuz Daniel Ange, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży, który otrzymał niedawno tytuł honoris causa KUL, napisał „List do młodych w Polsce”.
Przesada jest niezdrowa. Wie to każdy, kto choć raz za dużo zjadł albo – co o wiele gorsze – za dużo wypił, i to nie wody.
Kto jest prawdopodobnie najbardziej znienawidzonym człowiekiem świata? Benedykt XVI. Tak napisał zaraz po konklawe Peter Seewald, niemiecki dziennikarz, autor książkowych wywiadów z kard. Ratzingerem.
Podobno kiedy w Hiszpanii korrida jest nieciekawa - pisze w tekście o zmartwychwstaniu ks. T. Jaklewicz (str. 16-17) - dziennikarze komentują to złośliwie: "ludzie zachowywali się jak w kościele", czyli ziewali i byli znudzeni.
W liturgii Niedzieli Palmowej przeżywamy dziwne połączenie radości i smutku. Najpierw wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, wśród wiwatów, okrzyków i gestów radości, a zaraz potem, w czasie Mszy św., czytany jest opis męki Jezusa. W jednej chwili znika radość.
Wierność przymierzu. Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych.
Pomoc duszpasterska, przygotowana przez Dykasterię ds. Ewangelizacji, na VI Niedzielę Słowa Bożego, która będzie obchodzona w Kościele 26 stycznia 2025 r.
- Wciąż przychodzą nowi ludzie i proszą o przybliżenie im Chrystusa - mówi bp Jan Sobiło, który posługuje w Zaporożu.
Edyta Stein wstąpiła do Karmelu w Kolonii 14 października 1933 roku. "Zostałam powołana do tego cudownego ukrycia, przed wieloma bardziej niż ja godnymi".
Można polemizować z argumentami wyznaniowymi, ale nie z groźbą utraty pracy przez kilkanaście tysięcy ludzi utrzymujących rodziny.
"Trzeba w niej uwzględniać cały dynamizm ludzkiego życia".
Jan Paweł II nadal pozostaje papieżem Wielkiego Jubileuszu.
Nie ma z tym wydarzeniem nic wspólnego.
Kolejny telefon papieża do parafii w Gazie.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.
Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.
Jak zwykle na początku nowego roku kalendarzowego spotkał się z ambasadorami w Auli Błogosławieństw.
Komunikat Prezydium KEP.
Andrzej Macura
Modlimy się o jedność chrześcijan. I co?
Za oceanem rozkwitł koniunkturalizm? A może właśnie usycha?
Katarzyna Solecka
Jeszcze mylimy się, zapisując datę, a przecież prawie luty.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.